20. 4. 2024
P1510488 Snapseed Kopie

Fakultní nemocnice Hradec Králové pomáhá během epidemie COVID-19 zaměstnancům zajistit péči o děti

Díky pomoci se zajištěním dětí, se podařilo část personálu udržet v práci, což bylo v době vysokého náporu pacientů s COVID-19 naprosto zásadní pro zajištění provozu nemocnice. Různé formy pomoci s péčí o své děti využily stovky zaměstnanců nemocnice.

„Pro mnoho rodičů s malými dětmi, kteří pracují ve FN HK, je v současné době složité skloubit práci a péči o děti, proto prostřednictvím oddělení péče pro zaměstnance pomáháme zhruba  rok se zajištěním různých možností od pomoci s umístěním do pověřených školských zařízení fungujících pro složky IZS až po individuální hlídání,“ uvedl ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové Vladimír Palička

Zaměstnanci FN HK využívají pro své děti více než desítku mateřských a základních škol v Královéhradeckém a Pardubickém kraji, které slouží dětem zaměstnanců složek IZS. Školská zařízení nabízejí pomoc s dětmi od dvou do deseti let, na základních školách je umístěno zhruba 115 dětí, v mateřských školách zhruba 90 a zájem rodičů o tuto možnost stále mírně stoupá. Přes tři desítky dětí zaměstnanců FN HK jsou umístěny v péči různých dětských skupin a rodinných center, většinou se jedná o děti se specifickými potřebami, které není možné z různých důvodů umístit do pověřených školských zařízení.

Oddělení péče pro zaměstnance FN HK pomáhá zaměstnancům také zajistit možnost individuálního hlídání dětí prostřednictvím dobrovolníků především z řad studentů Univerzity Hradec Králové. Za rok tuto možnost využilo více než 50 rodin zaměstnanců FN HK. Dobrovolníci pomáhají přímo v rodinách dětí s hlídáním, ale také zajišťují například pomoc s vyučováním či on-line formou doučování vybraných předmětů. Celkem má oddělení péče pro zaměstnance v databázi více než stovku dobrovolníků ochotných pomoci s péčí o děti.

„Všem, kteří se zapojili do pomoci o děti zaměstnanců FN HK patří obrovský dík, protože absence dalších desítek zaměstnanců, kteří by zůstali s dětmi doma, by znamenala velké komplikace při zajištění péče o akutní pacienty a pacienty s COVID-19. Věřme, že situace se začne brzy zlepšovat a děti se postupně začnou vracet do škol,“ uvedl profesor Palička.

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové je nyní hospitalizováno zhruba 160 pacientů s COVID-19, z toho stále více než 50 na jednotkách intenzivní péče. Během ledna a února počty pacientů s COVID-19 dosahovaly až 230 hospitalizovaných, pokles se týká především počtu pacientů na standardních lůžkách. Velkým problémem byl vysoký počet v práci nepřítomných zdravotníků, stále jich chybí více než 300.

zdroj: https://www.fnhk.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Collage (4) Previous post Divá bába vyzývá: posílejte pohledy za hranice okresů
 Mg 7376 Nahrávání Cd Bach 18. Prosince 2020 Foto Tereza Fabiánková Next post Hradecká Filharmonie volá abonentům a skládá novou sezónu