23. 5. 2024
Dsc01893

Fakultní nemocnice Hradec Králové poděkovala dobrovolníkům za pomoc pacientům

Vedení Fakultní nemocnice Hradec Králové na setkání poděkovalo dobrovolníkům, kteří pomáhají pacientům jednotlivých klinik a seznámilo je s plány dalšího rozvoje dobrovolnických aktivit v nemocnici. V nemocnici nyní působí více než desítka dobrovolníků, nemocnice stále hledá další zájemce o tuto aktivitu.

„Společným setkáním, které jsme uspořádali poprvé, jsme chtěli ocenit práci dobrovolníků, kteří jsou především pro dlouhodobě hospitalizované pacienty velmi důležití a poděkovat jim za jejich práci. Nyní dobrovolníci ve FN HK působí na několika klinikách, například na dětské a onkologické,“ uvedla náměstkyně pro ošetřovatelskou péči FN HK Mgr. Dana Vaňková. Nemocnice při náboru a přípravě dobrovolníků spolupracuje s Dobrovolnickým centrem Diecézní katolické charity Hradec Králové. Poděkování patří také pracovníkům charity za velmi dobrou dlouholetou spolupráci.

Dobrovolníkem se může stát zájemce starší 18 let, který má čistý trestní rejstřík a je ochoten bez nároku na honorář strávit s pacienty nemocnice jednu až dvě hodiny týdně.

Podle koordinátorky dobrovolníků ve Fakultní nemocnici Hradec Králové Mgr. Jany Scheinerové nemocnice nyní jedná s několika dalšími zájemci o dobrovolnictví, v nemocnici se také konají školení, kde jsou zaměstnanci blíže seznámeni s činností dobrovolníka na odděleních.

Dobrovolníci společně se zástupci nemocnice a charity hovořili o zkušenostech nejen z jednotlivých pracovišť nemocnice, ale i ze zahraničí.

„Spolupráce se zaměstnanci kliniky je skvělá, maminky jsou velmi vděčné za tu možnost setkání a předání zkušeností,“ uvedla například jedna z dobrovolnic z neziskové organizace Motýlek, která pomáhá maminkám předčasně narozených dětí na Dětské klinice FN HK.

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové funguje dobrovolnický program od roku 2005, celkem se do dobrovolnické činnost zapojilo více než 220 lidí.

V případě zájmu o dobrovolnictví ve FN HK je možné kontaktovat koordinátorku Mgr. Janu Scheinerovou na e-mailu: jana.scheinerova@fnhk.cz

zdroj: https://www.fnhk.cz/aktuality/fn-hk-podekovala-dobrovolnikum-za-pomoc-pacientum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

C0a2ae4e 5418 49db 9fa0 6dde17aba18c Previous post Kraj pomůže k čistotě vody v nádrži Rozkoš
Hk Next post Hradec chce vybudovat fotbalový stadion metodou Design and Build