19. 5. 2024
Srdce Na Náměstí Václava Havla

Fakulta informatiky a managementu UHK oslavila 27. narozeniny, FIMka opět hrála všemi odstíny modré

Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK) se od svého vzniku v roce 1993 dynamicky vyvíjela a prošla mnoha změnami. Založena byla na náměstí Svobody, ale už od roku 2008  má zcela novou budovu v univerzitním kampusu na současném náměstí Václava Havla. A je fakultou velice úspěšnou, což dokládá i fakt, že v celostátní soutěži Fakulta roku 2019 se stala opět nejlepší fakultou, tentokrát v kategorii Ekonomie.

FIM UHK nabízí studium převážně v oborech informatika, management, ekonomie a cestovní ruch. Fakulta v roce 1993 začínala se 78 studenty v oborech obecná informatika, informační systémy a rekreační sport. Nyní má na svém kontě již přes 8 tisíc absolventů. Kromě českých studentů na fakultu ročně zavítá na 70 zahraničních studentů. Právě ty FIMka přivítala v úvodu své narozeninové oslavy zvané „Modrý mejdlo“. Akce, kterou již po třetí v řadě uspořádali studenti ve spolupráci se zaměstnanci univerzity, návštěvníkům nabídla netradiční přednášky studentů a akademiků, představilo se několik místních hudebních skupin a v rámci doprovodného programu si mohli návštěvníci zahrát šipky, šachy či jiné deskové hry, ochutnat dobroty zahraničních kuchyní, pohovořit si anglicky, portugalsky, rusky, španělsky nebo dokonce japonsky v rámci jazykových koutků nebo se naučit vázat motýlka s panem děkanem.

Jelikož je modrá barva barvou fakultní, nechyběla také soutěž o nejlepší modrou buchtu, která má tři jednoduché podmínky. Upéct cokoliv, co je jedlé, modré a připravené s láskou, se letos pokusila desítka soutěžících. Odborná porota tak měla těžké rozhodování. Protože se jedná o narozeninovou oslavu, došlo mimo jiné na tradiční slavnostní nakrojení dortu, který poskytla společnost Unicorn, která s fakultou již mnoho let úzce spolupracuje. „Myslím, že se letošní mejdlo povedlo. Bylo fajn vidět fakultu opět plnou studentů oděných v různých odstínech modré užívajících si příjemnou atmosféru akce. A mám radost i z rozmanitosti zájmů, schopností a talentů, které na našich oslavách mezi studenty, ale i kolegy-učiteli každoročně objevíme,“ uvedl děkan FIM UHK Josef Hynek.

Navzdory nepříznivému počasí v úvodu akce vytvořili studenti a zaměstnanci na náměstí Václava Havla obrovské modré srdce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web1920x1080 01 Previous post Zdenko Frťala: Čím dřív si zvykneme na trávu, tím líp
P1440863 Next post Mountfield HK podlehl HC Vervě Litvínov po samostatných nájezdech 4:5