22. 4. 2024
Sjezd 2018 21 1

Experti ČSSD projednali výsledky programových rozhovorů s hnutím ANO

V pátek 23. března se v Lidovém domě sešli zástupci všech expertních týmů za sociální demokracii, aby zhodnotili programová jednání s představiteli hnutí ANO o případné koaliční spolupráci.

„Chci upozornit na to, že seriózní jednání o programu se vedou pouze týden. Hnutí ANO si teprve minulý čtvrtek ujasnilo, že chce opravdu seriozně vyjednávat o nějakém projektu koaliční spolupráce za přímé účasti sociální demokracie ve vládě,” řekl po jednání v Lidovém domě předseda sociální demokracie Jan Hamáček. „Jsem rád, že nyní všichni přistupují odpovědně k vládnímu vyjednávání, které mohou vést k sestavení vlády s důvěrou, která tu začne řešit problémy lidí,” upřesnil Hamáček.

Expertům sociální demokracie se podařilo najít shodu například v otázce proplácení prvních tří dnů nemocenské, zajištění víceletého financování sociálních služeb, tlaku na růst minimální mzdy nebo nezvyšování finanční spoluúčasti pacientů ve zdravotnictví. V oblasti exekucí byla dojednána podpora principu jeden dlužník = jeden exekutor. Kromě toho se ale sociální demokracii podařilo vyjednat také stabilizaci financování dopravní infrastruktury, která by zajistila krajům každý rok příjmy zhruba ve výši 4 miliardy korun na údržbu a opravy silnic II. a III. tříd.

Stále ale existují body, které jsou pro ČSSD prioritami a na kterých se zatím shodu najít nepodařilo. „Tyto rozpory přeneseme na politickou úroveň. Stále trváme například na zavedení sektorové daně a chceme také jednat o snížení DPH na základní potraviny,” zmínil Jan Hamáček. ČSSD bude mimo jiné prosazovat také zavedení zálohovaného výživného, jehož návrh ČSSD minulý týden předložila ve Sněmovně. „Budeme také s hnutím ANO chtít vypracovat dlouhodobé rámce, abychom věděli, na co finanční prostředky budou a na co je budeme muset hledat,” dodal Hamáček.

zdroj: https://www.cssd.cz/media/tiskove-zpravy/experti-cssd-projednali-vysledky-programovych-rozhovoru-s-hnutim-ano/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Del Potro Djokovic Is Always In My Draw S Spot He Maybe Missed Me Previous post Vyslyšel brek fanynky a přispěchal za ní s čelenkou. Del Potro v Miami potkává krajany všude
Image Next post Kalousek, holčičky, které demonstrují, Soros, Putna, inteligence Němcové… Profesor Jan Keller zase naštve spoustu lidí