4. 12. 2023
72037940 1746340538833620 3202725703531364352 N

Evgeniya Levashova na turnaji ITF v ukrajinském Chornomorsku brala double

S touto příjemnou a sympatickou ruskou tenistkou, jsme vám minulý týden přinesli rozhovor a aniž bychom to tušili, tak vyhrála nejen ve dvouhře, ale také ve čtyřhře a bere takzvaný double.  Evgeniya byla opět velice ochotná k rozhovoru, tak Vám jej aktuálně s vítězkou turnaje Elite Tennis Club Cup 2019 přinášíme.

Evgeniya po včerejšku musíte být neskutečně vyčerpána, protože nejen, že Vás čekalo finále dvouhry, ale také jste ještě odehrála semifinále čtyřhry a pak úspěšně finále čtyřhry. My vám samozřejmě moc gratuluje. Pojďme se prosím nejprve podívat na finále dvouhry, ve kterém jste porazila italskou hráčku Fredericu Arcidiaconovou v poměru 6:0,6:4. Jak hodnotíte svůj výkon v tomto zápase a co hlavně rozhodlo o tom, že jste se stala jeho vítězkou?

Ano, první set jsem hrála výborně. Hrála jsem skvělý tenis a soupeřka si s ním moc nevěděla rady. Ale pak začala bojovat s velkou vervou, takže jsem musela hodně bojovat, ale nakonec zápas skončil ve dvou setech. Frederica je skvělá hráčka, pohybuje se po kurtu velice rychle a ví jak správně zahrát úder. Když bylo skóre ve druhém setu 5: 4, tak jsem cítila, že to vyhraji.

Když se ohlédnete za svou cestou v turnaji ve dvouhře, jaký zápas vnímáte, že byl nejtěžší a proč? A je nějaký moment z dvouher, který vám zůstane dlouho v paměti?

Každý zápas byl velmi individuální a byl těžký. Řekla bych, že zápas proti mé přítelkyni Taisye byl ten nejtěžší. Kvůli počasí jsme museli hrát v hale a ona hrála velmi dobře, nyní to snadné když na druhé straně sítě je vaše výborná kamarádka. Ale jsem ráda, že jsem zvítězila. Celý turnaj zůstane v mých vzpomínkách.

Ve čtyřhře vaše pouť turnajem se spoluhráčkou také z Ruska, vaší kamarádkou Taisyou Pachkalevovou skončila také úspěšně a to, když jste porazili ukrajinskou dvojici Irynu Lysykhovou a Yulii Zhytelnovou v poměru 6:4,6:1. Co rozhodlo o vítězství vaší dvojice v tomto finálovém utkání?

S Taisyou jsme byli ve vzájemné symbióze, obě jsme věděli jak hrát a tak jsme s tím do  finále čtyřhry šli. Jak jsem již zmínila, tím, že jsme opravdu velké kamarádky tak o to více jsme společně bojovali o každý bod  a vyšlo to.

Jak hodnotíte cestu turnajem ve čtyřhře, který zápas byl pro vás nejtěžší? Je opět nějaký moment během celého turnaje, který vám i vaší spoluhráčce zůstane dlouho v paměti?

Ano, rozhodně. Kvůli počasí jsem musela hrát finále dvouhry a pak 2 zápasy ve čtyřhře, jak jsem sama v úvodu rozhovoru zmínila. Bylo to fyzicky velice náročné, skončilo semifinále a rychle do finále. Co se týče semifinále, tak jsme v super tie-breaku prohrávali 8:9, to velkém boji jsme vyrovnali na 9:9 a pak zvítězili 11:9. Ten vyrovnávací míček na 9:9 v super tie-breaku mi zůstane dlouho v paměti.

Popište nám prosím své pocity po dvojnásobném vítězství, jistě musíte být ze tří zápasů během včerejška velice vyčerpána, že?

Ano, jsem velmi unavená, to opravdu nebudu zastírat. Ale jsem ráda, že jsem během tohoto turnaje dokázala bojovat a ukázat svůj nejlepší výkon.

fotografie: ITF

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

P1370173 Previous post Derby patří Votrokům!
Žena Regionu 2019 (3) Next post Žena regionu Oldřiška Mencáková pomáhá mentálně postiženým