23. 5. 2024
Person Holding Covid Sign 3951600

Epidemická situace v kraji se nelepší. V lednu přibylo 726 případů denně

V Královéhradeckém kraji se vývoj epidemické situace za poslední týden nezlepšil. Za včerejšek hygienici hlásí 1292 nových případů, což je za posledních 14 dnů znovu rekordní číslo. Nadále nejhorší situace je na Trutnovsku, kde za poslední týden přibylo celkem 1347 případů nákazy covid-19.

„Epidemická situace v Královéhradeckém kraji se nelepší. Dlouhodobě jsou koronavirem nejvíce zatížené okresy Trutnov a Hradec Králové. Už čtvrtý týden zaznamenáváme vysoká čísla denního přírůstku nově nakažených. V lednu v průměru denně přibylo 726 nově nakažených osob. Chtěl bych proto znovu veřejnost poprosit o obezřetnost a o rozumné dodržování aktuálních protiepidemických opatření,“ shrnul hejtman Martin Červíček.

V kraji byl před časem oficiálně potvrzen jeden případ nakažlivější, takzvané britské mutace koronaviru.

„Mezitím jsme z Královehradeckého kraje odeslali do Státního zdravotního ústavu vzorky dalších zjištěných mutací koronaviru. V současné době netrpělivě čekáme na oficiální potvrzení, o jaký typ mutace se jedná, neboť je zjevné, že současné masivní komunitní šíření je ovlivněno i mutací dosavadního typu koronaviru a bude o to důležitější být obezřetnější v následujícím období,“ doplnil hejtman.

Více než kdy před tím je teď důležité testování veřejnosti na přítomnost koronaviru. „V současné době se v Královéhradeckém kraji testuje na covid-19 na devíti místech. Za poslední týden se v regionu provedlo téměř 13 tisíc antigenních testů a stejný počet PCR testů. Přesto je potřeba, aby se lidé co nejvíce nechávali otestovat a předešli tak možnému nevědomému šíření nákazy. Zároveň projednáváme i nasazení mobilních testovacích týmů Armády ČR mimo zdravotnická zařízení v nejpostiženějších lokalitách,“ informoval radní pro zdravotnictví Zdeněk Fink.

V Královéhradeckém kraji nadále pokračuje očkování proti covidu-19 v sedmi nemocnicích. Do včerejška se v regionu podalo 15 409 dávek vakcíny. Aktuálně nemocnice zpomalily příjem nových zájemců o očkování tak, aby očkovaly druhou dávkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Collage Previous post Galerie moderního umění v Hradci Králové poskytla prostor pro nevšední dílo Dalibora Bači nazvané Za kulisou
Vucic Next post Dres Votroků oblékne Miloš Vučić