22. 4. 2024
Zshk Budova Skoly Low Web

Enormní zájem o zdravotnické obory: hradecká zdrávka uvítala rekordní počet studentů

Hradecká zdravotnická škola zahájila letošní školní rok s nejvyšším počtem studentů od roku 2006. Letos uvítala téměř tisícovku studentů na Střední i Vyšší odborné škole. Škola v současnosti poskytuje vzdělání v devíti oborech. Nejvyšší zájem byl letos o obor Praktická sestra, škola ale také jako jediná v kraji poskytuje vzdělávání pro nelékařská zdravotnická povolání, jakými jsou zubní technici, farmaceutičtí asistenti, zdravotní laboranti a nově také dětské sestry.

„V letošním roce jsme otevřeli o jednu třídu navíc – pro velký zájem jsme přijali více zájemců o obor Praktická sestra. Naplněné jsou i další třídy na Střední i Vyšší odborné škole. Celkem máme letos 929 studentů, což je nejvyšší počet od roku 2006,“ vypočítává ředitelka školy Soňa Lamichová.

Pro studenty je připraven tým kvalitních pedagogů a odborníků, moderní zázemí, odborné praxe ve Fakultní nemocnici a další zajímavé příležitosti včetně stáží v zahraničí. Mnozí ze studentů už prokázali svoji ochotu pomáhat i své odborné schopnosti během koronavirové epidemie. Někteří z nich pomáhali v nemocnicích, sociálních zařízeních, někteří dělali společníky seniorům nebo pomáhali ohroženým skupinám s nákupy.

Střední a Vyšší odborná škola s více než sedmdesátiletou tradicí zahájila školní rok už 1. září, kdy předala ocenění studentům. Jednotlivce, kteří mají výrazné studijní úspěchy nebo jsou spolužáky ceněni pro jejich lidské kvality, mezi sebou vybírali studenti sami. Vybraní studenti byli veřejně pochváleni a z rukou ředitelky školy a obdrželi také drobný dárek.

„Pro naše studenty je to motivace do dalšího studia a pro nás tradice, na kterou se každoročně moc těšíme,“ doplňuje ředitelka školy. V letošním roce mělo předání ocenění proběhnout na konci června, vzhledem k situaci se ale akce přeložila na září.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Hs 20 Ctverec 1200x1200 Previous post Malostranské vinobraní – Dozvuky horňáckých slavností letos zakončí samostatný koncert Vlasty Redla s kapelou
Organ 3849027 1280 Next post Unikátní program už vzkřísil na pět desítek varhan