23. 5. 2024
180219 454 Nadhlad Phase 2

DUKLU SPORTOVNÍ čeká dopracování všech etap

Projekt DUKLA SPORTOVNÍ se po včerejším jednání zastupitelstva posouvá opět o kus dále. Práce na projektování první etapy můžou díky shodě zastupitelů pokračovat, město navíc nyní může prostřednictvím vypsání výběrového řízení začít hledat projektanta na zbývající dvě etapy, tak aby bylo připraveno na čerpání dotací.

„Tento zastupiteli odsouhlasený postup městu umožní mít do konce roku 2020 kompletně zpracovanou realizační projektovou dokumentaci na rekonstrukci a výstavbu jádra DUKLY SPORTOVNÍ. Pracovně tuto etapu nazýváme srdcem areálu, jelikož je zpracována tak, aby na ni bylo možné následně připojovat další části projektu podle potřeb města a samozřejmě i podle toho, na kterou část bude v návaznosti na vypsané výzvy Národní sportovní agentury možné usilovat o dotace. Štěstí bude přát připraveným, my chceme být připraveni,“ shrnuje nejbližší vývoj projektu DUKLA SPORTOVNÍ náměstek primátora pro sport Jakub Rychtecký. První etapa, označovaná jako jádro či srdce celého budoucího sportoviště, přitom zahrnuje rekonstrukci stávající basketbalové haly, výstavbu nových šaten, tělocvičen pro úpolové sporty, které se dají jednoduše přeměnit na atletický běžecký tunel, posilovny, recepce, zázemí pro sportovního lékaře a fyzioterapeuty, vrhačské louky, dvorany se sportovním hřištěm, nového severo-jižního průchodu areálem pro chodce a cyklisty nebo parkovací plochy, která se bude nacházet u stávající atletické tribuny.

„Velkou výhodu tohoto projektu spatřuji právě v možnosti její etapizace s tím, že naší ambicí je pokusit se získat dotační peníze na každou etapu projektu zvlášť. Tento projekt je ukázkovým příkladem, který by měl naplnit představy státu o Regionálním sportovním centru,“ vysvětluje primátor města Pardubic Martin Charvát s tím, že DUKLA SPORTOVNÍ je projektem s přesahem realizace do více volebních období.

Spolu s postupem prací zastupitelé odsouhlasili, aby bylo vypsáno otevřené výběrové řízení na projektanta zbylých třech etap, což městu zajistí maximální možnou připravenost pro čerpání státních peněz. „To je důvod, proč jsme v zastupitelstvu schválili peníze na projektové práce ve výši 10 milionů korun. V polovině roku 2021 bychom tak chtěli mít pravomocné stavební povolení pro atletickou a multifunkční halu a byli tak schopni ihned a pružně reagovat na aktuální vývoj v oblasti dotační politiky státu a jeho priorit. V tento čas budeme schopni reálně v krátkém čase rozhodnout o konkrétní prioritě města ve vazbě na vypsanou výzvu ze strany nově vzniklé Národní sportovní agentury,“ podotýká náměstek Rychtecký.

Projekt DUKLA SPORTOVNÍ připravil slovensko-český tým architektů a projektantů studený architekti s.r.o. ve spolupráci s týmem města. Součástí projektu je atletická hala s dvousetmetrovým oválem, multifunkční sportovní hala, která pojme více jak tři a půl tisíce diváku, gymnastická tělocvična, sály pro úpolové sporty, posilovna, vnitřní běžecký okruh, nafukovací hala by měla být přestavěna na halu pro míčové sporty a sportovci budou mít navíc k dispozici zázemí pro venkovní atletické hřiště. V areálu se také počítá s bydlením a zázemím pro hotel.

zdroj: https://www.pardubice.eu/urad/radnice/pro-media/tiskove-zpravy/duklu-sportovni-ceka-dopracovani-vsech-etap/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ministerstvo Práce A Sociálních Věcí Logo Previous post Poslanci v 1. čtení podpořili novelu zákoníku práce
Red Toy Car In Snow 249343 Next post Kupujete či prodáváte auto? Přijďte, poradíme, pomůžeme!