25. 5. 2024
Ap2a5361

Druhé kolo Chance extraligy házenkářů odstartovalo pěti sobotními zápasy

Praha – Ve většině z nich potvrdili papíroví favorité svou kvalitu a dokázali zvítězit. Zrodil se nám ovšem i jeden překvapivý výsledek. Lovosice nezvládly domácí utkání s Brnem a svou nově vybudovanou halu tak nepokřtily vítězstvím. Soutěžní kolo bude zakončeno nedělním zápasem Dukly s Frýdkem-Místkem. Volný los měly tentokrát Hranice.

Zubří nedalo Strakonicím šanci

HBC JVP STRAKONICE 1921 – HC ROBE ZUBŘÍ 22:34 (8:15) | 9.9.2023
Nejvíce branek:
 Nolč 4, Sedláček 3, Krejčí 3, Landsinger 3 – Kucsera 6, Kaminski 6, Bajer 5
Rozhodčí: Vojtěch Beňuš – Ondřej Háza
Sedmimetrové hody: 5/3 – 4/3
Vyloučení: 6:5
Diváci: 215

Zlomové momenty: Valaši v duelu dominovali již od samého začátku, když už v desáté minutě vedli 4:2. Svůj náskok později jen navyšovali a první poločas skončil se skóre 15:8 pro Robe. Ze začátku druhé půle dokázali Strakonice ještě držet krok, poté ovšem Zubří přeplo na vyšší rychlostní stupeň a rázem odskočilo na 26:12. Náskok hostů později už nenarostl a Robe se mohlo radovat z výhry 34:22.

Zajímavost zápasu: Ve druhé půli se Valachům povedla chválihodná série sedmi branek v řadě, díky které definitivně zlomili bezbranné Strakonice. Zápas už se v závěru jen dohrával.

Nejlepší střelec: Nejvíce branek obstaral zuberský Mikuláš Kucsera a jeho spoluhráč Oliwier Kaminski. Oba se prosadili hned šestkrát. Zdatně jim s pěti trefami sekundoval Pavel Bajer.

Mládí vpřed: Na straně Strakonic se dokázal dvakrát prosadit osmnáctiletý Adam Bernhard. Jednu branku obstaral i jeho stejně starý spoluhráč Michal Tíkal.

Co výsledek znamená: Pro oba týmy rozhodně nešlo o nějaký stěžejní zápas. Zubří si připisuje druhou výhru v sezoně a zůstává stoprocentní. Strakonice naopak znovu prohrály a v tabulce jsou na samém chvostu. V příštím kole je bude čekat důležitý souboj s Maloměřicemi.

Dramatickou přetahovanou zvládla lépe Plzeň

TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ – TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE 27:30 (14:16) | 9.9.2023
Nejvíce branek: Šůstek 7, Halíček 4, Štěpán 3 – Kosteski 8, Šindelář 5, J. Douda 4
Rozhodčí: Petr Kremláček – Filip Procházka
Sedmimetrové hody: 4/2 – 3/2
Vyloučení: 3:6
Diváci: 210

Zlomové momenty: Úvod duelu Plzni příliš nevyšel a Nové Veselí se dostalo do vedení. Následný timeout hlavního trenéra Petra Štochla ale Talentu výrazně pomohl a dokázal se dostat do vedení. První poločas skončil těsně 16:14 pro hosty. Náskok si Talent držel i ve druhé půli, ale v závěru zápasu se ještě Sokol pokoušel o otočku a přiblížil se na rozdíl dvou bodů. Plzeňští si ovšem svůj náskok pohlídali a mohli se radovat z vítězství 30:27

Zajímavost zápasu: V poslední minutě mohl domácí křídelník Robert Halíček snížit na rozdíl jedné branky a vše mohlo být jinak. Svoji šanci z pravého křídla však neproměnil, následně dal tečku za utkáním na druhé straně Jakub Šindelář.

Nejlepší střelec: Nejlepším střelcem na straně Plzně nebyl překvapivě Jakub Douda, ale Nikola Kosteski. Makedonský házenkář dokázal nasázet jako křídelník vynikajících osm branek. Na straně Veselí výrazně vynikl sedmibrankový David Šůstek.

Mládí vpřed: Na straně Plzně nastoupil talentovaný Daniel Bláha a tradičně zaměstnal brankáře soupeře častou střelbou. Tentokrát zaznamenal tři přesné zářezy.

Co výsledek znamená: Talent si splnil svoji povinnost a na horké půdě soupeře zvítězil, díky čemuž zůstává stoprocentní. Naopak Nové Veselí na první body do tabulky stále čeká.

Díky skvělému druhému poločasu zůstaly body v Kopřivnici

KH ISMM KOPŘIVNICE – SHC MALOMĚŘICE BRNO 34:26 (14:14) | 9.9.2023
Nejvíce branek: Polcar 8, Čadra 5, Siročák 4 – Škalda 5, Ipser 3, Krošík 3
Rozhodčí: Tomáš Bubeníček – Tomáš Petruška
Sedmimetrové hody: 4/2 – 2/2
Vyloučení: 7:7

Zlomové momenty: Výrazný zlom v zápase nastal až ve druhém poločase. Kopřivnice se v tom prvním totiž poměrně trápila a Maloměřice jí byly vyrovnaným soupeřem. Do druhé půle vstupovaly oba týmy s vyrovaným skóre 14:14. Hned v jejím úvodu ovšem nastatal totální kolaps Majlontu. Domácí dokázali skórovat osmkrát v řadě, čímž zápas rozhodli. Konečný výsledek byl 34:26 pro Kopřivnici.

Zajímavost zápasu: Právě zmiňovaný začátek druhého poločasu byl pro vývoj zápasu klíčový. Z těchto osmi branek zaznamenal hned polovinu kopřivnický Jan Polcar, který se stal menším hrdinou svého týmu.

Nejlepší střelec: Právě Jan Polcar byl suverénně nejlepší střelec utkání. Na konci zápasu svítila u jeho jména kolonka a v ní osm branek. Nikdo jiný nedokázal překonat hranici pěti přesných zásahů.

Mládí vpřed: Nová posila Kopřivnice Šimon Sirořák nastřílel čtyři branky. Pro dvacetiletého borce to byly první soutěžní trefy v dresu Moravanů.

Co výsledek znamená: Kopřivnice dokázala získat první dva body do tabulky, naopak Maloměřice podruhé zaváhaly. V příštím kole je čeká důležitý souboj se Strakonicemi.

Statečný výkon Jičínu proti Karviné nestačil

O2XYWORLD HBC JIČÍN – HCB KARVINÁ 26:30 (11:14) | 9.9.2023
Nejvíce branek: Matouš 8, J. Dolejší 4, Ženatý 4 – Skalický 6, Harabiš 5, Užek 5
Rozhodčí: Pavel Blanár – Mojmír Valášek
Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/4
Vyloučení: 4:3. ČK: Harabiš (KAR)
Diváci: 410

Zlomové momenty: První poločas skončil tříbrankovým náskokem Karviné 14:11. V tom druhém Baník své vedení postupně navyšoval a v jednu chvíli vedl o sedm branek. Jičín se však nevzdal bez boje a dokázal se přiblížit na rozdíl tří tref. Karviná si ale svůj náskok pohlídala a nakonec zvítězila 30:26.

Zajímavost zápasu: Červenou kartu si ze zápasu odnesl Denis Harabiš a ve 38. minutě pro něj zápas skončil. I přesto si tento hbitý křídelník dokázal připsat pět branek a výrazně se podílel na výhře svého celku.

Nejlepší střelec: Utkání se nejvíce povedlo jičínskému Filipu Matoušovi. Ten po celý zápas opravdu neustále zaměstnával obranu Karvinských a obstaral hned osm branek svého týmu.

Mládí vpřed: Právě teprve devatenáctiletý Filip Matouš patřil mezi nejlepší hráče zápasu. Dařilo se i jeho o rok starším spoluhráčům. Jan Hájek skóroval třikrát a Matěj Ženatý čtyřikrát.

Co výsledek znamená: Pro Jičín jde o první ztrátu v sezoně, jelikož měl v minulém kole volný los. Naopak Baník stojí na čele celé soutěže, kde lze očekávat další soupeření s Plzní.

Brno zaskočilo Lovosice v prvním zápase v jejich nové hale

HK FCC MĚSTO LOVOSICE – SKKP HANDBALL BRNO 24:25 (12:16) | 9.9.2023
Nejvíce branek: Hniďák 8, Kupa 5, Mizera 5 – Kocich 5, Vukićević 5, Sekulić 4
Rozhodčí: Milan Hájek – Tomáš Kozler
Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/1
Vyloučení: 3:4. ČK: Tóth (BNO)

Zlomové momenty: Klíčový byl pro vývoj utkání velmi dobrý začátek hostů. Brno si drželo vedení a první poločas skočnil čtyřbrankovým rozdílem. I v tom druhém bylo Královo Pole stále o krok napřed. Vítězství si ale výrazně zkomplikovalo v samém závěru. Brněnští nebyli schopni vstřelit branku a kupili množství ztrát. Lovci se dotáhli na rozdíl jedné trefy, ale více už nezmohli. Jihomoravané vyhráli těsně 25:24.

Zajímavost zápasu: Pro Lovosice šlo o první zápas v nové multifunkční hale. Toto utkání doprovázela akce s názvem Otvírák. I proto jsme mohli zápas sledovat na programu ČT Sport.

Nejlepší střelec: Nejlepším střelcem byl překvapivě lovosický Marek Hniďák. Prosadil se hned osmkrát. Další čtyři hráči skórovali pětkrát.

Mládí vpřed: Po přestupu ze Zubří chytil talentovaný křídelník Bohdan Mizera parádní formu. V prvním utkání za Lovosice nasázel pět branek a to samé zopakoval i v dnešním duelu.

Co výsledek znamená: Velmi dobře posílené Brno ukazuje svou sílu a zapisuje si další dva body. Celkově má tedy čtyři. Naopak Lovosice ještě nevyhrály a musí přidat.

Pozápasové ohlasy:
Roman Jelínek, trenér Lovosic:
 „Bohužel mělo utkání podobný průběh jako to v Plzni, i když v obraně jsme se zlepšili. V úvodu sezony nás limituje úspěšnost střelby v útoku. Šance si vypracujeme, ale dáme jen polovinu z nich. S tím je těžké vyhrát. Oba brankáři dnes chytali skvěle, za což je musím pochválit. Musíme makat dál a časem se to zlomí.“

Petr Hladík, trenér Brna: „Jsme šťastní, že jsme zde vyhráli, bylo to hodně náročné. Lovosicím jsme sice zkazili jejich famózní olsavy, ale nedá se nic dělat. Chtěl bych poděkovat týmu a jsem rád, že dnešní výhru můžu darovat mé manželce k našemu dvanáctiletému výročí.“

Výsledky 2. kola Chance extraligy:
HBC JVP Strakonice 1921 – HC ROBE Zubří 22:34 (8:15)
TJ Sokol Nové Veselí – Talent tým Plzeňského kraje 27:30 (14:16)
KH ISMM Kopřivnice – SHC Maloměřice Brno 34:26 (14:14)
O2XYWORLD HBC Jičín – HCB Karviná 26:30 (11:14)
HK FCC Město Lovosice – SKKP Handball Brno 24:25 (12:16)

Zbylý zápas 2. kola Chance extraligy:
10. 9. 2023 Pepino SKP Frýdek-Místek – HC Dukla Praha (17:00)

TJ Cement Hranice – volný los

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

778672ff 5f1c 484e Aec2 07f2b7c5878b Previous post V botanické zahradě v Troji budou nové expozice, představí ohrožené rostliny ČR nebo evoluci rostlin
Marino Bobetic Ixtm5h L1ri Unsplash Next post Druhé kolo házenkářské MOL ligy nabídlo v sobotu čtyři zápasy