19. 5. 2024
Rh1 1058

Doslova za dveřmi je třetí ročník atletického mítinku Rieter

Atleti a atletky ze šesti zemí startovali vloni a předloni na mítinku RIETER v Ústí nad Orlicí, kde se představili závodníci ze Spojených států amerických, Anglie, Indie, Ukrajiny, Slovenska a pochopitelně České republiky. Byli mezi nimi medailisté z olympijských her, ze světových a evropských šampionátů. Letošní mítink se uskuteční ve středu 18. srpna.

Ano, letos se bude v Ústí nad Orlicí závodit v netradičním termínu, uprostřed pracovního týdne. „Hledat nějaký vhodný termín v covidem totálně rozbitém domácím a mezinárodním kalendáři, to je úkol pro kouzelníka. Oslovili jsme manažery předních českých atletů a uvidíme,“ říká manažer mítinku Vladimír Vaněk, který je optimistou. „Řekl bych, spíše opatrným optimistou. Nikdo neví, v jakém zdravotním stavu a rozpoložení se atleti vrátí z olympiády v Tokiu. Jména budou s největší pravděpodobností známa takříkajíc na poslední chvíli, ale věřím, že nějaké hvězdy na mítinku přivítáme.“

Pořadatelé si od začátku nastavili laťku hodně vysoko, vždyť hned na prvním ročníku atletického mítinku startovala plejáda skvělých českých závodníků v čele s dvojnásobnou olympijskou vítězkou a trojnásobnou mistryní světa, oštěpařkou Bárou Špotákovou, trojnásobným halovým mistrem světa v běhu na 400 metrů Pavlem Maslákem nebo mistryní světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzanou Hejnovou.

Nad druhým ročníkem mítinku se kvůli pandemii Covid-19 vznášel dlouho velký otazník, v rozbité termínové listině hledali organizátoři vhodný termín. Nakonec se vloni rozhodli závod uspořádat v závěru srpna. „Loňská sezona byla zcela atypická, uspořádání druhého ročníku mítinku bylo menším zázrakem. Některým závodníkům chyběla motivace, řada z nich minulou sezonu vypouštěla. Situace nebyla jednoduchá. Velká atletická jména jsem dopředu garantovat nemohl, přesto jsem věřil, že několik špičkových atletů do Ústí nad Orlicí přilákáme,“ zdůrazňoval před rokem manažer mítinku Vladimír Vaněk.

Povedlo se. Ozdobou druhého ročníku atletického mítinku RIETER byli nejen nejlepší čeští atleti, ale také špičkoví sprinteři ze Spojených států amerických a Velké Británie.

Pokud máte zájem o více informací z naší vlasti můžete se přidat k facebookové skupině Česká republika aneb děti, dospělí či senioři všichni jsme tady doma.

Závod oštěpařek vyhrála solidním výkonem 61,56 m dvojnásobná olympijská vítězka Bára Špotáková, mezi oštěpaři kraloval Vítězslav Veselý (80,35m).

Vyvrcholením loňského mítinku byla mužská stovka, kterou ozdobil svoji účastí 35letý Američan Mike Rodgers s osobním rekordem 9.85! Člen zlaté americké štafety na 4×100 metrů z loňského mistrovství světa byl v cíli o pouhou setinu dříve než Jan Veleba. Byla tady úžasná atmosféra. Udělal jsem dobře, že jsem na tenhle mítink přijel,“ řekl nejrychlejší americký sprinter.

Na dvoustovce vyhrál trojnásobný halový mistr světa a Evropy na šedesátce a člen stříbrné britské štafety na 4×100 metrů z loňského světového šampionátu Richard Kilty. „Líbilo se mi tady, diváci byli fantastičtí,“ řekl Kilty.

Zajímavostí mítinku 2020 bylo, že na stadionu byli přítomni tři úřadující světoví rekordmani, byť každý v trochu jiné roli. Oštěpařka Bára Špotáková (72,48 m) závodila, Jarmila Kratochvílová (1:53,28 v běhu na 800 m) v roli komentátorky a oštěpař Jan Železný jako trenér (98,48 m).

Disciplíny pro rok 2021:

Muži: 100 m, 200 m, 300 m, 800 m, 110 m př., skok daleký, vrh koulí, hod oštěpem.
Ženy: 100 m, 200 m, 300 m, skok daleký, hod oštěpem.

Letošní mítink bude 18. srpna zahájen v 16 hodin. Hlavním moderátorem bude legendární Štěpán Škorpil.

Pořadatelem mítinku je agentura Vaněk Agency, spolupořadatelem atletický oddíl TJ Jiskra.

Titulárním sponzorem akce je strojírenská společnost Rieter CZ Ústí nad Orlicí, která v Ústí nad Orlicí dlouhých čtyřiadvacet let podporovala konání domácích a mezinárodních tenisových turnajů. „V roce 2019 jsme se rozhodli pro změnu a podpořili atletický mítink. S odstupem času mohu potvrdit, že to byla změna k lepšímu. V Ústí nad Orlicí závodila během dvou let řada skvělých českých atletů, ale také kvalitní borci ze zahraničí,“ připomíná generální
ředitel společnosti Rieter CZ Jan Lustyk.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dsc 0803 Previous post Votroci remizovali v Karviné
Hradec 8 8 Online Rnd1 In Post Next post MINT Market Hradec Králové aneb oblíbené trhy s autorskou módou, šperky a designem