4. 12. 2023
Dsc 4519

Dopravci se připravují na plnění nejdražší krajské zakázky

Model menšího autobusu, který se bude od března příštího roku podílet na zajištění dopravní obslužnosti, představili v pondělí prvnímu náměstkovi Martinu Červíčkovi a pracovníkům odboru dopravy Krajského úřadu Královéhradeckého kraje zástupci jednoho z dopravců společně s výrobcem – společností Dekstra BUS, a. s.

„Nečekáme na příští jaro a již třikrát jsme se sešli se zástupci nově vybraných dopravních společností, abychom se ujistili, že se na plnění nejnákladnější veřejné zakázky v historii kraje zodpovědně připravují. Zajímáme se o to, zda budou schopni plnit vše, k čemu se zavázali. Jde nám především o stáří a kvalitu vozového parku, jejich vybavení, podíl bezbariérových spojů a samozřejmě také dostatek řidičů. Chceme cestujícím zajistit co největší komfort,“ uvedl první náměstek hejtmana Martin Červíček, který je odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

S představeným vozidlem bude sdružení společností Transdev Morava a Audis Bus obsluhovat například horské oblasti Rychnovska. V příštích měsících by jich mělo sdružení od výrobce převzít 13.

Královéhradecký kraj vypsal soutěž na zajištění veřejné autobusové dopravy loni v říjnu. Hodnota celé zakázky činí v maximální hodnotě 7,7 miliardy korun. Tendr zajistí autobusovou dopravu v celém Královéhradeckém kraji rozděleném do osmi oblastí až do roku 2030.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poláček Josef Previous post Černá barva znamená naději! Rytíři porazili Mladou Boleslav a o udržení budou bojovat do úplného konce
86842100 10217737383449912 6786853629753032704 O Next post Ondřej Soukup stojí za posledním videoklipem Marka Ztraceného, ve kterém si zahrál i Jaromír Jágr