22. 4. 2024
Coronavirus 4957673 1280

Domovu seniorů v Úpici pomůžou zaměstnanci z krajských sociálních zařízení

V krajském sídle dnes zasedala bezpečnostní rada kraje. Hejtman Jiří Štěpán ji svolal z důvodu šíření nákazy covid-19 v soukromém domově pro seniory Beránek v Úpici na Trutnovsku. V sociálním zařízení jsou podle hygieniků aktuálně desítky nakažených. Kraj do zařízení vyšle na pomoc zaměstnance svých domovů pro seniory.

Na bezpečnostní radě jsme probrali celkovou situaci nejen v rámci města Úpice, ale i širšího okolí. V úpickém domově seniorů vypomůžou zaměstnanci z našich sociálních zařízení – z Lampertic, Tmavého Dolu a Hajnic. Péče v zařízení je v tuto chvíli zajištěna. Vyžádali jsme si další doplňující informace od vedení tohoto zařízení, na jejichž základě budeme dále jednat, uvedl hejtman Jiří Štěpán.

Kraj potřebuje znát například informace o zdravotním stavu nakažených nebo jestli má zařízení izolované prostory. Prostřednictvím usnesení rady kraj už včera poskytl úpickému zařízení dar ochranných pomůcek ze svých zásob – 4.000 kusů rukavic, 400 kusů ochranných obleků a 250 kusů respirátorů.

Jednání o dalším postupu bude pokračovat zítra.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prehlidka 15 Previous post Nadechni se pro město a zažij ho jinak!
Třebechovice 1 Next post Domky rodinného typu poslouží lidem se zdravotním postižením