22. 4. 2024
Dsc 1514

Domov pro seniory v Pilníkově navýšil přístavbou kapacitu o osm sociálních lůžek

Královéhradecký kraj otevřel přístavbu Domova pro seniory v Pilníkově za více jak 15 milionů korun. Kraj tím rozšířil ubytovací kapacity o osm nových sociálních lůžek. Stavební práce trvaly jeden rok. V plánu je další výstavba za přibližně 135 milionů korun.

„V druhém patře objektu vznikla nová centrální chodba a čtyři pokoje včetně sociálního zázemí. Vytvořili jsme také venkovní terasu s výhledem na město. Klienti tak mají, kde odpočívat a nabírat energii,“ říká náměstek hejtmana Vladimír Derner.

Díky přístavbě se také zvýšil komfort klientů. „Pokoje jsou moderní, prostorné a plné nových technologií. Zároveň může personál plně využívat různá zvedací zařízení, se kterými se dostanou až k lůžku. Vzniklo i sociální zázemí pro imobilní klienty včetně nové koupelny s moderní vanou,“ pochvaluje si přístavbu ředitelka domova pro seniory Markéta Gábrišová.

Královéhradecký kraj má s domovem další plány. „V současnosti pracujeme na studii kompletní rekonstrukce stávající budovy, kde by stavebními úpravami mělo vzniknout dalších devět pokojů. Chceme navíc postavit novou budovu o kapacitě 41 nových lůžek v hodnotě přibližně 135 milionů korun bez DPH,“ představil plány radní Václav Řehoř.

Královéhradecký kraj zaplatil ze svého rozpočtu za projekt více jak 15 milionů korun včetně DPH. Zhotovitelem přístavby je PS – STAV Náchod.

Domov pro seniory Pilníkov momentálně disponuje celkem 45 lůžky, jeho zřizovatelem je Královéhradecký kraj. Posláním domova je poskytovat každodenní individuální pomoc a podporu seniorům starším 60 let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlusty Jiri Trener.l Previous post Trenérský štáb Rytířů rozšiřuje Jiří Tlustý. U týmu zůstane do konce sezony!
Dsc01893 Next post Vedení kraje podpořilo výstavbu infekční kliniky hradecké fakultní nemocnice