25. 5. 2024
Collage

Domov mládeže hradecké zdrávky uklízí „svět“

Domov mládeže hradecké zdravotnické školy se opět zúčastnil akce Ukliďme svět projektem „Jarní úklid kolem DM“. Šestým rokem tak pečuje o své nejbližší okolí a školní zahradu. Letos se úklidu vzhledem k okolnostem věnovali hlavně zaměstnanci internátu, zapojili se ale i dobrovolníci.

„Letošní rok byl specifický tím, že se do akce zapojili hlavně zaměstnanci. V současné době je na Domově mládeže ubytováno jen velmi málo studentů, ale i přesto se našli dobrovolníci, kteří pomohli vyčistit od odpadků cestu z domova mládeže ke škole a podle Orlice k mostu u „Staré nemocnice,“ vysvětluje Hana Kujalová z Domova mládeže a dodává, že všem patří velké poděkování za jejich zápal a odhodlání.

Zajímavostí je, že na úklidu se nepodíleli jen dobrovolníci – studenti ze zdrávky. Ruku k dílu přiložily i tři děti ze ZŠ Nový Hradec Králové. Hlavním uklízecím dnem byla středa 21. dubna. Celkem dvacet účastníků sesbíralo velké množství cigaretových nedopalků, plastových obalů, skla, plechovek od nápojů, roušek a respirátorů, kapesníčků a dalšího odpadu. Kuriozitou byly i kusy pánského a dámského spodního prádla nebo zničený zámek na kolo.
Na úklidu zahrady se pracovalo celý týden. Po úklidu ji rozvoní levandule, vřes a další drobné rostliny.

Hradecká zdrávka se v současnosti zapojuje i do dalších projektů, kterými se snaží pomáhat. Mimo péče o nejbližší okolí a životní prostředí v blízkosti Domova mládeže a školy se podílí také na tzv. Batůžkovém projektu. Dětem z afrického Malawi už připravili na 120 batůžků se školními pomůckami. Samozřejmostí je pro budoucí zdravotníky vytrvalá pomoc v nemocnicích a sociálních zařízeních. Hradecká zdravotnická škola tak naplňuje své motto, že pomoc ostatním často nic nestojí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Collage Previous post Baby boom u antilop. Desítky vzácných mláďat míří do letních výběhů
Fb Img 1619612450301 Next post V okolí České Skalice se rozrůstá síť cyklostezek