20. 4. 2024
Befunky Collage

Domluveno! Mountfield HK a SC Kolín jsou partnerskými kluby

Nedávno hokejové kluby z Hradce Králové a Kolína potvrdily, že jejich zástupci jednají o budoucí spolupráci. Vzájemné námluvy vzaly rychlý spád a Mountfield HK i SC Kolín mohou nyní potvrdit, že se stávají minimálně pro sezónu 2020/21 partnerskými kluby.

Vedení hradeckého a kolínského hokeje se sešla na několika schůzkách, které rychle vyústily v dohodu o spolupráci. Kolín jakožto nováček druhé nejvyšší soutěže se bude moci opřít o hráčskou výpomoc hradeckého Mountfieldu, jeho nejen mladí hráči naopak mohou získávat cenné zkušenosti v Chance lize.

Prvním zveřejněným jménem je Jan Veselý, který v ní doposud odehrál 175 zápasů a nasbíral 116 bodů (72+44). Nyní bude primárně k dispozici trenérům Kolína, může se však objevit také v hradeckém A-týmu. Dalším forvardem, jenž Kozlům vypomůže, je dvacetiletý Martin Štohanzl. Ten strávil uplynulou sezónu v Litoměřicích, zkušenosti má rovněž ze zámoří.

Obdobná je situace také u mládežnických reprezentačních zadáků Jakuba Mušky a Miroslava Kukly, kteří mají s Chance ligou zkušenosti z Ústí nad Labem a Prostějova, respektive Litoměřic. Vyjet na led by měli s prvoligovým mužstvem, v případě potřeby ale budou rovněž k dispozici pro tým, který je vzdálený necelých 60 kilometrů a 45 minut jízdy severovýchodním směrem.

Prozatím pátým do party je Štěpán Lukeš. Čtyřiadvacetiletý brankář kryje záda Marku Mazancovi a zápasové vytížení může sbírat právě ve spřáteleném klubu. Může tak rozšířit sbírku 45 zápasů z druhé nejvyšší soutěže, v Tipsport extralize doposud odchytal o 11 duelů více. Jeho zkušenosti se budou Kolínu bezpochyby hodit, Hradec Králové bude mít na oplátku rozchytané oba gólmany.

Aleš Kmoníček: Toto partnerství by mělo být oboustranně výhodné

Průběh jednání si před časem pochvaloval generální manažer klubu Aleš Kmoníček, který má i nadále pro nově vzniklé partnerství jen slova chvály. „Naše společná jednání probíhají dle mých představ, takže prozatím musím vyjádřit spokojenost. Nejedná se o klasickou farmu, protože i Kolín je nezávislý klub, který má svoje ambice a sportovní závazky směrem ke svým fanouškům a Městu, které ho podporuje. Nutno dodat, že toto partnerství by mělo být oboustranně výhodné, což je základní princip, dle kterého by měla spolupráce probíhat,“ myslí si člen královéhradeckého vedení. I přes potvrzení spolupráce se nejedná o závěrečné kontakty mezi oběma stranami, ty budou naopak intenzivně pokračovat i nadále. „Jednání o hráčích a případných posunech budou probíhat neustále, komunikaci o aktuálních pohybech mezi kluby by měli zajišťovat především trenéři. První výsledky této spolupráce budou moci fanoušci obou klubů vidět již v přípravných zápasech během letních měsíců,“ dodává Aleš Kmoníček.

Luboš From: Hlavně si přejeme, aby se nejednalo pouze o jednoroční epizodu

Kolín chyběl ve druhé nejvyšší soutěži předlouhých 37 let. Klub dlouho zvažoval, zda nabídnutý postup přijme, proto je nyní dění v kancelářích zimního stadionu velmi horlivé. Čerstvě smluvená kooperace s extraligovým Mountfieldem HK přinese především velmi důležité sportovní posílení budovaného prvoligového kádru. „Hned od prvních kontaktů nás vystupování hradeckého vedení oslovilo. Jednání byla vstřícná, férová a progresivní, výsledkem je rychlá dohoda, která by měla být přínosem pro obě strany,“ věří v úspěšnost domluveného paktu prezident kolínského klubu Luboš From.

Obě strany by zároveň uvítaly, kdyby nově vzniklá dohoda měla dlouhodobější charakter. „Hlavně si přejeme, aby se nejednalo pouze o jednoroční epizodu. Do Chance ligy vstoupíme s jasným cílem, kterým bude záchrana v soutěži. Pak by mohla spolupráce s Hradcem pokračovat a třeba se i prohlubovat. Nyní je pro nás důležitý příchod prvních hráčů, které si vytipoval náš trenér Petr Martínek, ale i další možnosti vzájemného fungování, třeba v marketingové oblasti,“ uzavírá Luboš From.

Vedení obou klubů budou i nadále v úzkém kontaktu a nejsou vyloučeny ani další hráčské přesuny a vzájemná výpomoc. O případných nadcházejících krocích budou veřejnost i fanouškovské tábory spolupracujících celků včas informovány.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

P1470177 01 Previous post Muzeum východních Čech si přichystalo pro děti zábavné odpoledne k jejich svátku a seznámilo je i s novým muzejním maskotem
Image Proxy Next post Divadlo evropských regionů & Open Air Program – Letos jinak