13. 6. 2024
P1400407

Dobrotety Královéhradeckého kraje oslavily 5. výročí speciálním koncertem, který opět pomáhal

Speciální koncert se uskutečnil 15. listopadu ve Sboru kněze Ambrože v Hradci Králové s podtitulem : “Boni Pueri a Anna Julie Slováčková zpívají společně dětem  aneb pomáháme 5 let”. Naprosto zaplněné duchovní místo zažilo krásný koncert, při kterém se vybrala částka 12 600 korun českých.

Za tuto částku zakoupí Dobrotety Královéhradeckého kraje pro ZDVOP (Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc) Ozdravovnu Království ve Dvoře Králové nad Labem mnoho potřebných a užitečných věcí.

Na koncert zavítaly také klientky Domova sociálních služeb ve Skřivanech, které vlastnoručně vyrábí ponožky, pletené a  háčkované hračky pro Dětské oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové a dlouhodobě tak spolupracují s Dobrotetami.

Záštitu nad akcí měla ředitelka Diecézní katolické charity Hradec Králové Anna Maclová, která přítomné pozdravila se slovy “Vnímám určitou symboliku uskutečnění tohoto koncertu právě v takových významných dnech pro naší zemi, kdy si připomínáme 30 let svobody, díky které se mohli rozvinout různé aktivity úžasných spolků a  také se posunulo vnímání lidí se zdravotním postižením”.

Celý podvečer probíhal pod taktovkou výborného moderátora Vítka Martince. Na koncertu vystoupila nejprve přípravná oddělení Boni pueri – Pueri primi, Pueri novi a Pueri scholari a pak v doprovodu klavíru Anna Julie Slováčková zazpívala skladbu z vlastního repertoáru “Spoutaní“, po té následovala skladba od  Johna Lennona “Imagine“, ke které Anna Julie Slováčková u příležitosti blížícího se 30. výročí Dne boje za svobodu a demokracii řekla: “Naše generace si moc váží toho, že můžeme být svobodní a rozhodovat se na základě vlastního rozumu a ne na základě rozhodnutí někoho jiného. Moc si toho vážíme a doufám, že nezklameme ty, kteří za nás 17. listopadu bojovali”. 

Poslední dvě písně zazpívali společně Boni Pueri a Anna Julie Slováčková a náladou již patřili k blížící se době adventní. Po doznění posledních tonů všichni návštěvníci koncertu ve stoje dlouhé minuty tleskali a posílali také svou energii Anně Julii Slováčkové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Cup2 Previous post Soupeře tentokrát porazil Babinec
13925876 1765846100325349 5354608551668992443 O Next post Královéhradecký kraj plánuje v příštím roce hospodařit se schodkem 400 milionů korun