22. 4. 2024
99427588 1576603922498431 1913811498380034048 N

Dobré víly dětem již šestým rokem dělají aukci vánočních dárků pro děti z dětských domovů

Charitativní organizace Dobré víly dětem, která již šestým rokem pomáhá zlepšovat život dětem v dětských domovech, pořádá další online aukci vánoční dárků. Obrazy, grafiky, fotografie a další předměty věnované zajímavými osobnostmi se draží online od 1. do 13. prosince, výtěžek podpoří právě děti z dětských domovů. Tvářemi celé charitativní aukce se stali herci Jan Cina a Petr Vančura. 

 Dokud bude v Česku 142 dětských domovů,chceme, aby každý z nich měl svoji Vílu.

Plánovaná akce se měla původně odehrát na Novoměstské radnici a Cina s Vančurou ji měli moderovat. Kvůli vládním omezením je ale aukce přesunuta do online prostoru. „Od 1. do 13. prosince můžete být v klidu doma a klikat, dražit, pomáhat! Jsou tam skvělé věci. Podporujme děti v dětských domovech, tak dražme, dražme, dražme,“ vyzívají Cina s Vančurou na videu, které vzniklo na podporu činnosti.  

Organizace Dobré víly dětem v letošním Adventu také spouští emotivní kampaň, jenž má za cíl upozornit na více jak osm tisíc dětí, které nemají takové štěstí, aby mohly Vánoce strávit se svými blízkými. Prostřednictvím autentických spotů vypráví příběh dvou dospělých lidí, které si dětským domovem prošli. „Díky tisíci hodinám strávených v dětských domovech, jsme vyslechli nespočet vyprávění. Syrové příběhy Mily a Rudy, které jsme se během Adventu rozhodli prezentovat českému divákovi, je symbolizují,“ uvedla ke kampani Nevěřilová a dodává: „Věříme, že ostrý kontrast mezi nelehkými osudy, které museli prožít, a vánoční atmosférou, povede k zamyšlení nad životními příběhy těchto dětí, které jsou v ústavní péči.“ 

Pomoci můžete zde:

https://dobrevily.cz

https://www.darujme.cz/darovat/1000115?customamount=&frequency=monthly&widget=1200147

Další informace naleznete zde:

http://www.facebook.com/dobrevily

http://www.instagram.com/dobrevilydetem

http://www.twitter.com/dobrevily1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pexels Polina Tankilevitch 3735747 Previous post Královéhradecký kraj spustí plošné testování pedagogů
Dsc 0148 Next post Votroci se z Julisky vrátili s bodem