29. 5. 2024
102408756 160881102112746 5092070830515421184 O

Do podzimních krajských voleb jde uskupení SPOLU PRO KRAJ tvořené zástupci nezávislých osobností Královéhradeckého kraje, ČSSD a Zelených

Společnou kandidátku uskupení SPOLU PRO KRAJ povede do krajských voleb obhajující hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán (ČSSD), dvojkou bude náměstek primátora Hradce Králové Martin Hanousek (Zelení). Zástupci obou uskupení to na dnešní tiskové konferenci symbolicky stvrdili podpisem koaliční smlouvy.

Hodnoty jako sociální spravedlnost, důsledná péče o životní prostředí a otevřená demokracie jsou hlavními pojítky nově vzniklého uskupení SPOLU PRO KRAJ. Jeho zástupci chtějí do vedení kraje zapojit nezávislé aktivní občany a odborníky a přispět tak k tomu, že Královéhradecký kraj zůstane skvělým místem pro život, bez ohledu na to, ve kterém z jeho regionů žijeme.

Programové teze, společné logo a svou vizi toho, kam by se měl Královéhradecký kraj ubírat, dnes představili na společné tiskové konferenci konané v malebných prostorách vinice pana Stanislava Rudolfského na Kuksu čelní zástupci kandidátky, která v podzimních krajských volbách vyhlíží silný výsledek.

„Díky kvalitní komunikaci nejen se starosty, ale také s představiteli spolků a různých organizací, v době pandemie COVID 19, se ukázalo, jak důležitá tato spolupráce byla, protože Královéhradecký kraj je třetím nejméně zasaženým regionem. V nastavené spolupráci musíme pokračovat a společnými silami podporovat rozvoj kraje v novém volebním období. Velmi si proto cením podpory, kterou mi vyjádřili úspěšní starostové obcí, představitelé spolků nebo významné tváře Strany zelených. Právě se Zelenými nás spojuje například zájem modernizovat oblastní nemocnice, otázka rozvoje domácí péče pro seniory nebo přesvědčení, že je nutné bojovat proti suchu. Jsou pro nás velmi důležitým partnerem, jehož hlas musí být na kraji slyšet. Naše kandidátní listina je složena z osob, které mají tah na branku a bohaté zkušenosti například s řízením samosprávy. Umíme problémy v našem kraji nejen pojmenovat, ale také řešit. Jsem hrdý, že mohu stát v čele tohoto skvělého týmu,“ uvedl při té příležitosti lídr kandidátky, obhajující hejtman Jiří Štěpán (ČSSD).

„Jedním z našich hlavních témat je odpovědná péče o životní prostředí. Zasadíme se o to, aby kraj začal být aktivnější v řešení dopadů klimatických změn. Umírání lesů a sucho posledních let plně ukazují,že naše krajina není v dobré kondici. Budeme podporovat šetrné zemědělství a obnovu druhově bohatých lesů, stejně tak i opatření na zadržování vody v krajině,“ dodává krajinný ekolog a náměstek primátora Hradce Králové Martin Hanousek (Zelení), který je na společné kandidátce dvojkou.

Sociální demokraty a Zelené na kandidátce doprovázejí nezávislé osobnosti kraje. To reflektuje i výběr koaličního log. „Cítím se jako dlužník naší zemi a především našemu kraji, ve kterém jsem vyrůstal a prožil největší část svého života. Rád bych nabídl své zkušenosti a to především v oblasti zemědělství a vytváření sebevědomé občanské společnosti,“ uzavírá vinař a radní Jaroměře Stanislav Rudolfský, jedna z řady nezávislých osobností kraje, které se koaliční kandidátku rozhodly ve společném úsilí podpořit.

Součástí tiskové konference bylo i představení čtyř hlavních programových tezí a tedy i priorit, kterým se chtějí zástupci SPOLU PRO KRAJ v případě volebního úspěchu věnovat.

Spolu pro zdravou vodu, lesy a krajinu

Chceme, aby naše krajina i obce byly připraveny na změny klimatu a chemické látky nebyly běžnou součástí péče o krajinu a půdu. Voda v krajině i obcích musí zůstávat, půda musí být odolná a vzduch čistý. Naše hospodaření s krajinou a jejími zdroji musí být zodpovědné vůči budoucím generacím. Naše krajina tu je pro lidi, živočichy i rostliny!

Spolu pro kvalitu života

Chceme, aby lidé v našem kraji měli odpovídající péči. Nárok na dobrý a důstojný život musí mít i handicapovaní, senioři, děti a rodiny se složitým zázemím. Obce v kraji musejí mít prostředky na zvyšování kvality života pro ohrožené cílové skupiny a příležitost pro udržení mladých lidí v místě. Spokojení lidé jsou srdcem obcí i kraje!

Spolu pro zachování zdravotní péče

Zdravotní péče musí být dostupná pro všechny obyvatele kraje. Poskytované služby musí být kvalitní a vyvážené tak, aby byla pokryta potřeba obyvatel kraje a nemocnice se nedostávaly do finančních úpadků. Musíme mít dostatek zdravotního personálu, který bude v našich nemocnicích chtít zůstávat. Zdraví je zásadní pro všechny!

Spolu pro venkov, spolky a místní produkci

Udržitelný venkov, spokojení lidé a samostatní producenti jsou základem každého kraje. Naši lidé musejí mít co nejlepší zázemí pro svoji práci i život. Musejí mít dobrou dopravní obslužnost, co nejvíce služeb dostupných v místě, kde žijí, podmínky pro jejich udržení a rozvoj. Lidé musejí mít příležitost rozvíjet své zájmy a společenský život. Venkov žije!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Image Proxy Previous post Podkroví Live v druhém červnovém týdnu
Active 1868780 1280 Next post V sobotu 13.6.2020 se uskuteční XVIII. ročník Žernovského bajku