22. 4. 2024
Collage

Do Bio Central na oceněný film za účasti producentky a zdarma

Bio Central na středu 21. července od 20 hodin připravilo další projekci z projektu Zpět do kina. Zcela zdarma mohou diváci přijít na nový experimentální film Osobní život díry režiséra Ondřeje Vavrečky. Uvedení filmu proběhne za účasti producentky Alžběty Janáčkové.

V rámci projektu Zpět do kina!, který podporuje město Hradec Králové promítne tentokrát experimentální dokument, který završuje pentalogii filmů Ondřeje Vavrečky. Režisér zde mj. použil prošlý 16 mm film a dokumentární i hravé postupy a část filmu obsahuje i nahrané a animované scény a rozhovory s různými zajímavými osobnostmi, který uvažují o současném světě. Film má originální humor, ale zároveň přináší i mnoho zajímavých úvah k zamyšlení.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Hradec Králové – Zpravodajství.

Film získal cenu Nejlepší český dokumentární film na filmovém festivalu Ji.hlava v roce 2020.

Promítání filmu, které je zdarma, osobně navštíví producentka filmu Alžběta Janáčková.

Ondřej Vavrečka (*1980) je filmař a pedagog FAMU, který byl v minulosti nominován na několik filmových cen pro experimentální snímky Počátek a lev a Ultimum Refugium. Dále se věnuje také hudbě, poezii a performance.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 Mg 7532 Zkouška Na Záhořovo Lože Foto Tereza Fabiánková Previous post Červená abonentní řada královéhradecké Filharmonie láká na velká hudební díla
Ilustracka 194 Next post Opatovice nad Labem řeší neútěšnou dopravní situaci