22. 4. 2024
Gettyimages 931157944 36865 749 749 0

Dlouhé roky patří mezi hlavní tváře amerického tenisu a mezi miláčky fanoušků. SERENA WILLIAMSOVÁ (36) a VENUS WILLIAMSOVÁ (37) na sebe strhávají hlavní pozornost na každém kroku, ale jejich vztah k médiím je více než rezervovaný.

Dlouhé roky patří mezi hlavní tváře amerického tenisu a mezi miláčky fanoušků. SERENA WILLIAMSOVÁ (36) a VENUS WILLIAMSOVÁ (37) na sebe strhávají hlavní pozornost na každém kroku, ale jejich vztah k médiím je více než rezervovaný. Legendární sestry totiž v Miami opakovaně nechodí na tiskové konference a domácí novináři se nestačí divit. „Letos je to v tomto ohledu nejhorší v historii. WTA okolo nich jen opatrně našlapuje a bojí se cokoliv řešit,“ konstatovala novinářka Michelle Kaufmanová z deníku Miami Herald.

EXKLUZIVNĚ Z MIAMI

Přístup sester Williamsových k médiím je opravdu zarážející. Serena neabsolvovala v Miami tiskovou konferenci před začátkem turnaje a po hladké porážce od Ósakaové zmizela z Crandon Parku rychlostí blesku. Novináře odbyla pouze strohým tiskovým prohášením. „Ambasadorka turnaje prohraje v prvním kole a nemůže přijít mezi novináře. Když dorazí Federer a Djokovič po těžkých porážkách, proč by nemohla ona?“ táže se nahlas Bonnie Fordová zastupující ESPN.

Všechny hráčky přitom mají povinnost dorazit v případě zájmu novinářů na tiskovou konferenci, ale příliš si s tím hlavu nelámou. De facto nemají důvod. Managment WTA v tomto případě nevyvíjí aktivitu a sestrám jejich život ulehčuje. Serena sice za svoji absenci obdržela pokutu, ale jen ve výši 1000 dolarů. „Vždyť to je naprosto směšné. Co pro ni tato částka znamená? To je jako kdyby nám dali pokutu jeden cent. Pokuty by měly být daleko větší a po opakovaných prohřešcích narůstat,“ zlobila se Kaufmanová.

Lépe na tom není ani druhá ze sesterského dua. Venus sice absolvovala dvě krátké tiskové konference, ale po nedělní výhře nad Kiki Bertensovou nečekaně odmítla dorazit mezi novináře a podobně jako sestra opět poslala krátké prohlášení, čímž ještě více popudila už tak naštvané žurnalisty. „Něco takového jsem dlouhé roky nezažila,“ řekla Fordová, přičemž v minulosti podle ní v Miami vše fungovalo bez problémů.

Problém však spočívá na straně WTA. Vedení asociace by se k tomuto problému sice mohlo postavit, ale nejedná. A zástupci ženské asociace přímo v Miami patrně mají svázané ruce a proti legendárním sestrám příliš nezmůžou. „WTA se jich bojí. Chodí okolo nich po špičkách, aby neprobudili spícího medvěda a ten je nesežral,“ uzavřela Kaufmanová.

zdroj: https://www.tennis-arena.cz/sestry-williamsovy-ignoruji-media-proc-wta-nejedna–19778cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Linka Bezpeci Rgb Previous post Linku bezpečí loni kontaktovalo přes 147 000 dětí
Screenshot From 2018 02 23 13 37 26 Next post Pravý Pražák jako občan sui generis