Praha – Již devatenáctý ročník oblíbeného hudebně-kulturního festivalu Hrady CZ zahájí své putování 12. a 13. července na hradě Točník nedaleko Prahy. Festival se tradičně koná vždy v pátek a sobotu a letos zavítá na osm historických lokalit po celé České republice, včetně Kunětické hory, Švihova, Rožmberku nad Vltavou, Veveří, Hradce nad Moravicí, Bouzova a Bezdězu, kde se festival 30. a 31. srpna uzavře.

Exkluzivní koncerty na Točníku

Páteční program na Točníku přinese exkluzivní koncert Daniela Landy, který letos vystoupí pouze na festivalu Hrady CZ. Na stejném pódiu zahrají také kapely Mig 21 a Trautenberk. V sobotu se mohou návštěvníci těšit na jeden z posledních koncertů kapely Lucie v původní sestavě s Davidem Kollerem, který po tomto turné opustí skupinu. Dále vystoupí Chinaski, které letos uvidí diváci jen na Hradech, a také kapely Jelen a Vypsaná fixa. Vstup na hrady Točník a Žebrák je v ceně sobotního lístku zdarma.

„Mám obrovskou radost, že se mi podařilo po mnohaletém úsilí domluvit vystoupení skupiny Lucie, která vystupuje exkluzivně v rámci letošního roku pouze na festivalu Hrady CZ. Její koncerty budou zároveň loučením Davida Kollera s touto legendární kapelou. Daniel Landa, který rovněž nikde jinde nevystupuje, bude mít vždy v pátek svou hradní premiéru,“ uvedl Viktor Souček, jeden z organizátorů festivalu.

Pestrý program a soutěže

Festivalový areál s výhledem na hrad Točník se otevře v pátek ve 15:30. Kromě výše zmíněných interpretů vystoupí Horkýže Slíže, Cocotte Minute a The Agony. Tradičně se uskuteční i vyhlášení nejlepších karnevalových masek. Vítězové postoupí do finále, které se uskuteční 17. listopadu 2024, a hlavní cenou budou volné vstupenky na další ročník festivalu.

Sobotní program začne v 10:00 a přinese koncerty kapel Visací zámek, UDG, Brixtn, Fast Food Orchestra, Byt číslo 4, Marcell a fiedlerski. Návštěvníci se mohou také zapojit do fotosoutěže o ceny. Fotografie lze nahrávat přímo z místa konání pomocí QR kódu ve festivalové brožuře.

Zvýšený komfort pro návštěvníky

Organizátoři festivalu letos zvyšují komfort v areálech. „Nabídneme zastřešenou plochu se sezením na všech zastávkách festivalu, aby se návštěvníci mohli pohodlně usadit,“ uvedl Michal Šesták, spoluorganizátor festivalu. Festival nabízí i nadstandardní ubytování ve VIP kempech s připravenými stany, karimatkami a spacáky a moderními sociálními zařízeními.

Termíny a místa konání:

  • 12. – 13. 7. Točník
  • 19. – 20. 7. Kunětická hora
  • 26. – 27. 7. Švihov
  • 2. – 3. 8. Rožmberk nad Vltavou
  • 9. – 10. 8. Veveří
  • 16. – 17. 8. Hradec nad Moravicí
  • 23. – 24. 8. Bouzov
  • 30. – 31. 8. Bezděz

Vstupenky a ubytování

Lístky na festival lze zakoupit ZDE. Páteční lístek lze do 28. června zakoupit za 1000 Kč, sobotní za 1100 Kč a permanentku na oba dny za 1800 Kč. Na místě budou ceny vyšší. Dvoudenní ubytování ve VIP kempech je možné zakoupit od 800 Kč na osobu.