21. 2. 2024
Page1 3

Dětská klinika Fakultní nemocnice Hradec Králové získala od Nadačního fondu Kapka naděje rehabilitační přístroj

Pacienti Dětské kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové začnou využívat nový rehabilitační přístroj, který nemocnice získala od Nadačního fondu Kapka naděje. Přístroj za více než 140.000 korun slouží k procvičování dolních a horních končetin dětských pacientů.

„Zakoupené rehabilitační pomůcky pomohou k rozšíření možností rehabilitace dětí s poruchou hybnosti. Výrazně se zkrátí obnovení svalové síly a zlepšení pohyblivosti našich pacientů. Pro některé naše pacienty to bude i atraktivnější než jen cvičení na lůžku a kolem něj,“ uvedl lékař Dětské kliniky FN HK MUDr. Jiří Hak.

Prezidentka a zakladatelka Kapky naděje Vendula Pizingerová uvedla, že je ráda, že v roce kulatého výročí spolupráce fondu s Fakultní nemocnicí Hradec Králové přijíždí do nemocnice v krátké době již podruhé. „Tentokrát jsme pro Dětskou kliniku společně s panem Michalem Karadzosem a jeho projektem Život Srdcem přivezli Rehabilitační přístroj (lůžko) MotrenBed Plus,“ uvedla paní Vendula Pizingerová.

Nadační fond Kapka naděje spolupracuje s Fakultní nemocnicí Hradec Králové dlouhodobě, v minulých letech zakoupil do nemocnice přístroje za více než čtyři miliony korun, například letos v březnu Dětská klinika FN HK získala přístroje asistent kašle a dvě pumpy pro pacienty s kontrolovanou analgezií.

Nadační fond Kapka naděje za 19 let svého působení financoval nákup více než 500 lékařských přístrojů, realizoval více než 200 projektů v oblasti psychosociální péče a podpořil 3 vědecké výzkumy v oboru hematologie a onkologie. Celkově tak Nadační fond Kapka naděje pomohl částkou více než 180 milionů korun.

zdroj: https://www.fnhk.cz/aktuality/detska-klinika-fn-hk-ziskala-od-nadacniho-fondu-ka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3003153 1010364 Dsc 2968 Previous post Technologie hl. m. Prahy převzala nové ekologické automobily
A5ro Next post Tento týden probíhá v Praze na Štvanici tenisový turnaj žen z kategorie ITF : Advantage Cars Prague Open