22. 4. 2024
Dscf1758

Designové trhy MINT Market se vrací do Českého Krumlova

Český Krumlov – Moderně pojaté trhy se svěží módou, šperky, designem, delikatesami, kosmetikou a dalšími poctivě zpracovanými výrobky, které poskytují prostor menším a začínajícím návrhářům, tvůrcům a všem nadšencům – to je MINT Market. O víkendu 29. a 30. července se vrací do srdce Českého Krumlova.

Na náměstí Svornosti vznikne v sobotu od 10:00 do 18:00 hodin a v neděli od 9:00 do 17:00 jedinečná designová zóna, kde se představí více než 50 pečlivě vybraných tvůrců. Návštěvníci se tak mohou těšit na autorské produkty a skvělou atmosféru. Vstup je zdarma, bez bariér a vítáni jsou i čtyřnozí miláčci.

DSCF2268

________________________________________________________________________

Za MINT Marketem stojí parta lidí, kteří pořádají úspěšné designové trhy už od roku 2010 a jako jediní vozí moderní a udržitelné zboží v rámci svých akcí po celé České republice. To, co začalo jako nápad pár nadšenců, kteří chtěli vytvořit pro sebe a své kamarády místo, kde budou moct prodávat vlastní značky, je v současné době alternativa nákupním centrům a platforma sdružující více než 1200 kreativců a malých firem pořádající pravidelné akce ve dvou desítkách měst. Trhy jsou známé svou přátelskou uvolněnou atmosférou a širokým výběrem fair-trade, eko, bio, zerowaste nebo upcycled výrobků. Designeři zase rádi využijí příležitosti prezentovat svoje výrobky širokému publiku, aniž by tomu museli věnovat všechen svůj čas nebo prostředky. “Podpora malých a lokálních značek je od samého začátku jednou ze základních myšlenek našeho projektu,” dodává principálka Lenka Šašková. V roce 2022 se konalo celkem 57 prodejních dní v rámci 38 MINT Marketů. Celkem se za 13 let existence uskutečnilo už více než 300 akcí, které navštívilo přes 1 200 000 návštěvníků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Svecc Previous post MVP Evropy měl kliku. Lví pozvánka ho nepřipravila o Disneyland
Ephoto360.com 1649c25780d09c Next post Město našlo řešení, fotbal 5. srpna by díky tomu mohl být doma