Náchod – Tento významný den českolovenské historie si v Náchodě připomněli s velkou vážností. Sametová revoluce z roku 1989 nám všem přinesla obrovské výzvy a možnosti, a současně odnesla minulost, na kterou však nesmíme nikdy zapomenout!

I letos tento státní svátek uctili spolu se zástupci místní organizací Konfederace politických vězňů představitelé města Náchoda. Pietního aktu se včera dopoledne zúčastnili starosta Jan Birke, místostarostové Jan Čtvrtečka, František Majer a Milan Vik a další radní a zastupitelé.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Květiny a zapálené svíčky u pomníku umučeným vězňům v blízkosti budovy okresního soudu, u morového sloupu sousoší Nejsvětější Trojice na Masarykově náměstí a také u busty T. G. Masaryka před budovou radnice symbolizují souznění s demokratickými hodnotami a nutností je dodržovat.

V podvečer, přesně v 17 hodin a 11 minut se navíc rozsvítila budova radnice na Masarykově náměstí v barvách trikolóry. Tato světelná pokoukaná byla symbolickou podporou svobody a demokracie a poděkování těm, kteří za ni bojovali.