21. 2. 2024
Skolicka2

Děkan fakulty přivítal malé školáčky v Hnátnici

Již poosmé se na začátku školního roku vydal děkan Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK) profesor Josef Hynek do jedné z malotřídních školiček, aby přivítal prvňáčky v jejich nové roli.

Letos zavítal na Základní školu Hnátnice v okrese Ústí nad Orlicí, kde školní docházku zahájilo šest nováčků. Právě na ně, ale i na jejich starší zkušenější spolužáky, čekaly slavnostně vyzdobené třídy, nové učebnice i paní učitelky. Všechny, včetně vzácného hosta z hradecké univerzity, přivítala paní ředitelka Ladislava Vítková, která je sama hrdou absolventkou UHK,  a starosta obce pan Jiří Dušek. Poté školáky pozdravil i profesor Hynek, popřál jim, ať se jim ve škole líbí a daří a předal všem balík drobných praktických dárků. Kromě toho pozval žáky i pedagogický doprovod na návštěvu do Hradce Králové. Po skončení oficiální části slavnostního dne si děkan v doprovodu pana starosty prohlédl nejen školu, ale i blízký obecní úřad, kde se seznámil s každodenními radostmi i starostmi, kterými obec Hnátnice žije.

„S potěšením mohu konstatovat, že díky starostlivosti obecního zastupitelstva je škola pečlivě udržovaná a dobře vybavená. Díky výtvarnému nadání paní učitelky mají žáci dokonce pohádkově barevné schodiště s mnoha večerníčkovskými motivy. Paní ředitelka Vítková má k dispozici mladý pedagogický sbor, na kterém je vidět, že se na děti těší. A když jsem ucítil, jak z jídelny voní polévka, bylo mi jasné, že nejen prvňáčkům se v této škole bude líbit“, zhodnotil svou návštěvu s optimismem profesor Hynek, který sám kdysi do malotřídky chodil. Proto má k těmto menším školám velmi vřelý vztah.

V průběhu minulých let byl hostem prvního školního dne v Orlickém Záhoří, Peci pod Sněžkou, Budislavi, Jamném nad Orlicí, Jehnědí, Vidlaté Seči a v Suchém Dole. Všechny tyto školy pak přijaly pozvání k návštěvě Univerzity Hradec Králové, kde absolvovaly zajímavý program zahrnující mimo jiné prohlídku areálu univerzity Na Soutoku, znalostní soutěže i „výbušné“ pokusy.  V červnu 2020 se budeme těšit na všechny školáky z Hnátnice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vizualizace Nem.rnk Previous post Za projektovou dokumentaci na dostavbu rychnovské nemocnice kraj zaplatí 20 milionů korun
Temny Dul Foto Jiri Princ Next post MONUMENT/UM vydělalo téměř čtvrt milionu korun