25. 4. 2024
Gf9p9055

Děčínští Válečníci si vezou od Medvědů z Kolína výhru 109:83

Kolín – Basketbal je hra plná překvapení, a to se potvrdilo i v dnešním zápase, kde děčínští Petr Macháč, Tomáš Pomikálek a Jordan Ogundiran předvedli nadstandardní výkony. Macháč, který obvykle zaznamenává méně než 8 bodů, tentokrát dosáhl na 14 bodů. Pomikálek, jenž překročil hranici 12 bodů pouze jednou v posledních 12 zápasech, si připsal neuvěřitelných 23 bodů a vyrovnal tak své sezonní maximum. A Ogundiran? Ten, kdo obvykle bere maximálně pět doskoků, tentokrát sklidil 11 míčů, k tomu přidal 20 bodů a 6 asistencí.

Gf9p9081
foto: BC GEOSAN Kolín

Děčín, i bez svého top střelce Matěje Svobody, dominoval od prvních minut a rychle si vybudoval náskok. První čtvrtina skončila výsledkem 16-29 ve prospěch Děčína, a po třech trojkách na začátku druhé čtvrtiny se rozdíl zvýšil na 21-40.

Vstupte do skupiny Oči na obruč aneb milujeme český basketbal, kde se dozvíte více  o basketbalových novinkách.

Děčín ukázal svou sílu nejen ve střelbě z pole, kde měl lepší procentuální úspěšnost (45-57), ale také pod košem, v brejcích a na doskoku. Medvědi sice měli lepší trojky, ale to nestačilo na překonání výkonu hostů.

Gf9p9150
foto: BC GEOSAN Kolín

TOP 5 hráčů utkání:

BC GEOSAN Kolín

  • Dino Bistrovič 17 bodů a 1 doskok
  • Filip Halada 13 bodů, 4 doskoky a 2 asistence
  • Pavel Novák 12 bodů, 1 doskok a 1 asistence
  • Zdravko Boskovič 11 bodů, 6 doskoků a 2 asistence
  • Milenko Veljkovič 10 bodů, 4 doskoky a 5 asistencí

BK ARMEX Děčín

  • Tomáš Pomikálek 23 bodů, 6 doskoků a 1 asistence
  • Jordan Ogundiran 20 bodů, 11 doskoků a 6 asistencí
  • Filip Kroutil 14 bodů, 2 doskoky a 4 asistence
  • Petr Macháč 14 bodů a 1 doskok
  • Maksim Šturanovič 10 bodů, 1 doskok a 1asistence
Gf9p9226
foto: BC GEOSAN Kolín

Predrag Benáček (trenér BC GEOSAN Kolín): „Gratuluju Děčínu, byl dneska lepší. My jsme neměli nárok, hráli jsme špatně obranu 40 minut, dostali jsme 100 bodů.”

Dino Bistrovič (rozehrávač BC GEOSAN Kolín): „Byli jsme špatní na obranném doskoku, na tom musíme zapracovat. Soupeř hrál lépe v útoku a dostal nás tím a klíčové také bylo, že jsme neměli dost doskoků a prohráli jsme zápas, ale doufám, že vyhrajeme další.”

Gf9p9199

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): „Pro nás velmi těžká výhra, protože minule jsme v Kolíně prohráli, takže jsme chtěli, se pokusit předvést lepší výkon. To se nám hlavně v prvním poločase povedlo. Domácí tým nás pak ve třetí a čtvrté čtvrtině trápil trojkovou střelbu, protože dal 15 trojek z 35 pokusů, a to je skvělá úspěšnost. Ale ten náskok byl na naší straně tak veliký, že nakonec jsme zápas dotáhli do relativně poklidného konce na naše poměry a samozřejmě jsme za to rádi a vážíme si toho.”

Petr Macháč (power forward BK ARMEX Děčín): „Podali jsme po skoro celý zápas koncentrovaný výkon, jak jsme si řekli před zápasem. Měli jsme docela slušné procento trojek a od začátku jsme tahali za delší konec provazu. Zakončili jsme zápas i bez nějakých výkyvů ve čtvrté čtvrtině, což nás občas trošku trápí.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V Případě Čez Akademie Není Dobrá Rada Drahá, Je Zdarma A Tazatelům Dokáže Do Budoucna I Ušetřit Previous post ČEZ Akademie má namířeno do Chebu a Karlových Varů
Imgp5287 Next post Hradecké volejbalistky postoupily přes Hronov do semifinále 1. ligy