25. 5. 2024
Img 5954

Děčín zaznamenal další výhru nad Nymburkem

Děčín  – Válečníci podruhé v sezóně porazili na domácí palubovce Nymburk a díky tomu si upevnili 4. místo v tabulce. Na páté Brno mají dvě výhry náskok, takže do play-off půjdou s výhodou domácího prostředí.

Zápas bodově otevřel domácí Matěj Svoboda v čase, kdy zavěsil …, hosté (bez Jaromíra Bohačíka, Nakye Sanderse a dlouhodobě zraněného Spencera Svejcara) sice otočili na 2:4, ale Anthony Walton vyrovnal a následně Tomáš Pomikálek trojkou překlopil vedení zpět na stranu Děčína, skóre bylo7:4. Domácím se úvod střetnutí opravdu velmi povedl, byli pozorní a agresivní v obraně, dařilo se jim v útoku a Nymburk se opravdu nestačil divit. Po druhé trojce Tomáše Pomikálka to bylo 16:8, když se pak za dva body prosadil Jordan Ogundiran a Tomáš Pomikálek si zasmečoval, vedli Válečníci už 21:8!

Vstupte do skupiny Oči na obruč aneb milujeme český basketbal, kde se dozvíte více  o basketbalových novinkách.

Jenže hosté mají svou kvalitu, kterou začali ukazovat v závěru úvodní čtvrtiny, kdy postupně umazávali bodové manko, a po trojce Mylese Stephense to bylo 27:26. Hned v úvodu druhé čtvrtiny skóroval nymburský Lubomír Kovář a otočil na 27:28. Díky šestkám Anthonyho Waltona a šesti bodům Matěje Svobody však Válečníci odskočili na 35:29 a trenér Francesco Tabellini si vzal raději oddechový čas. Po něm se hostům povedlo vyrovnat na 37:37, po trojce Jakuba Tůmy dokonce vedli 40:42. Jenže Matěj Svoboda zapsal koš s faulem, a na dva body Jakuba Tůmy odpověděl trojkou na 46:44. Navíc Filip Kroutilse trefil rovněž za tři body, po tříbodové akci Tomáše Pomikálka to pak bylo 52:45. Tečku za poločasem udělaly šestky Martina Kříže a bloky Sukhmail Mathona a Maksima Šturanoviče , na tabuli svítilo skóre 52:47.

Img 5872
foto: BK ARMEX Děčín

V úvodu druhé půle se dvakrát prosadil Myles Stephens, jenž snížil na 52:51. Jenže ten samý hráč pak fauloval Tomáše Pomikálka při trojce a děčínský kapitán poté nezaváhal 55:51. Po trojce Filipa Kroutila a koši Matěje Svobody odskočil Děčín do mírného vedení na 60:54, ale Nymburk pak přitáhl šrouby v obraně, tři minuty nedovolil Děčínu skórovat a otočil na 60:61. Tři minuty před poslední přestávkou odskočili hosté na 62:66, ale pak se drzým nájezdem prosadil Tadeáš Slowiak, který vzápětí přidal jednu šestku na 65:66. Následně Anthony Walton rovněž jednou šestkou vyrovnal, po trojce Tomáše Pomikálka to bylo 69:68, jenže Mylese Stephens další střelou s klaksonem otočil na 69:70.

Poslední periodu začala parádní kombinace Děčína, kdy míč létal obranou Nymburku až skončil u Anthony Waltona, jenž v poslední vteřině útoku dal trojku. Na druhé straně se ale za tři body trefil Jakub Tůma a skóre bylo 72:73. Následovala tvrdá bitva, ve které hrály prim obrany, a tři minuty se skóre neměnilo. Thomas Bell dal jednu šestku, ale Maksim Šturanovič proměnil rovněž jen jeden trestný hod na 73:74. Poté se prosadil Tomáš Pomikálek po faulu a proměnil oba trestné hody, Filip Kroutil přidal koš na 77:74.

Img 5613
foto: BK ARMEX Děčín

Z týmu oponenta se prosadil Ondřej Sehnal, který trefil trojku, ale Anthony Walton kontroval šestkami, na tabuli svítilo skóre 81:77. V koncovce čtvrtiny rozhodoval každý moment. Ondřej Sehnal dal trestný hod, Maksim Šturanovič poté zavěsil trojku, stzav utkání byl 86:81. Anthony Walton zakončil svou akci levačkou v pádu na 88:81. Nymburský Ty Gordon zaznamenal v posledních vteřinách zápasu za dva body skóroval, ale na Válečníky to nestačilo a brali vítězství v poměru 88:83.

Ohlasy po utkání:

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): „Začali jsme velmi dobře, ale Nymburk, přestože hrál bez Sanderse a Bohačíka, předvedl velmi dobrý výkon. My jsme ale dnes bojovali od první do čtyřicáté minuty, a takhle bych si představoval, abychom hráli. Když budeme takhle hrát, bojovat a makat, a prohrajeme, nemohu hráčům nic vyčíst. Teď už nám chybí odehrát poslední zápas nadstavbové části, uvidíme s kým budeme hrát. Důležité je, že začínáme doma. A jestli to budou Pardubice nebo Brno, to teď neřešíme. Jsme rádi, že jsme dnešní zápas zvládli, protože to byla čtyřicetiminutová bitva, na české poměry opravdu velmi intenzivní. Každý, kdo dnes vstoupil na hřiště, odvedl absolutní maximum.”

Matěj Svoboda (křídlo BK ARMEX Děčín): „Začátek byl skvělý. Naše základní pětka si před zápasem řekla, že vstupy do prvních poločasů proti Ústí i USK nebyly ideální, takže to musíme změnit. Dnes jsme do toho vlétli od první vteřiny a možná ani Nymburk nečekal, že budeme takhle agresivní. V posledním zápase v Nymburce jsme dostali nakopáno, takže dnes jsme se tomu postavili zcela správně a jsme za výhru hrozně moc rádi. Co rozhodlo? Já si myslím, že to, že Tomáš Pomikálek odehrál první dobrý zápas (smích). Doufám, že ladil celou sezonu formu, a teď bude v play-off podávat takové výkony jako dnes. Teď doopravdy. Tomáš byl dnes naším lídrem a podržel nás v těch nejdůležitějších momentech. Dnes mu patří veliký kredit, protože odehrál skvělý zápas. Ale dobře zahráli vlastně všichni a byl tu super týmový výkon. Jsem na spoluhráče hrozně pyšný, protože jsme ukázali naši domácí sílu.”

Francesco Tabellini (trenér ERA Basketball Nymburk): „V Děčíně se z mnoha důvodů nehraje snadno a z celkového pohledu jsme s ním dnes bojovali dobře. Bohužel jsme měli špatný přístup k začátku zápasu, kdy jsme nebyli přesní v obraně a nebyli jsme tak tvrdí v „bedně”. Ztráceli jsme míče. Ale díky touze a nasazení jsme se rychle vrátili zpět do hry. Náš útok v první půli nebyl dobrý, ve druhé půli to bylo lepší, ale v rozhodující chvíli jsme minuli otevřené pozice a nebyli jsme tak přesní. Také jsme nebyli tak tvrdí v obraně. Soupeř hrál dnes velmi dobře a my bychom museli zahrát nejlépe, jak umíme, abychom je porazili. Ale z pohledu bojovnosti to dnes bylo mnohem lepší než minulý zápas, který jsme tu sehráli. Jakub Tůma nám hodně pomohl, když jsme v útoku měli problémy. Ve druhé půli jsme ale potřebovali být silní na doskoku a hrát více fyzicky, proto jsem vsadil na jiné hráče.”

Jakub Tůma (rozehrávač ERA Basketball Nymburk): „Naše začátku poslední dobou nejsou takové, jak si to představujeme a musíme to zbytečně dotahovat. To si musíme v play-off pohlídat. Polovinu bodů v první půli jsme dostali z protiútoku a to je strašně moc a ovlivnilo to ten zápas. Přitom jsme se na to upozorňovali a chtěli jsme si to pohlídat. Jenže jsme dělali zbytečné ztráty. Jsem rád, že jsem mohl týmu pomoci v útoku, v jednu chvíli mě spoluhráči hodně hledali. Mám pokyn nebát se a střílet, tak se to snažím plnit. Na konci nám chyběli nějaké trestné hody, také jsme si měli více pohlídat doskok a lépe si připravit střely. Hlavně to ale bylo o obraně, že jsme na konci limitu jim dovolili doskočit, místo toho, abychom šli rychle dopředu. Všichni v lize mají proti Nymburku si něco dokázat a mají velkou motivaci a hrají proti nám svá nejlepší utkání a to platí i pro Děčín. Zápas už měl takovou play-off atmosféru, takže to pro nás byla dobrá příprava.”

Img 6084
foto: BK ARMEX Děčín

TOP 5 hráčů utkání:

BK ARMEX Děčín

  • Tomáš Pomikálek 26 bodů, 5doskoků a 2 asistence
  • Matěj Svoboda 19 bodů, 7 doskoků a 4 asistence
  • Anthony Walton 18 bodů, 3 doskoků a 2 asistence
  • Filip Kroutil 13 bodů, 1 doskok a 3 asistence
  • Jordan Ogundiran 2 body, 3 doskoky a 1 asistence

ERA Basketball Nymburk

  • Gordon Jitaurious 20 bodů, 6 doskoků a 2 asistence
  • Myles Stephens 16 bodů, 6 doskoků a 4 asistence
  • Jakub Tůma 16 bodů a 1 doskok
  • Martin Kříž 10 bodů, 8 doskoků a 1 asistence
  • Mathon Sukhmail 9 bodů a 3 doskoky

Zdroj: https://www.bkdecin.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

495c9616 E38b 45ea 9ede 9bdc0eb386a0 Previous post Oblíbená sdílená kola se opět vrací do ulic Dvora Králové nad Labem
Twentyonepilots 1920x1005 Next post Americké hudební duo Twenty One Pilotsse po šesti letech vrací do pražské O2 areny, kterou tehdy vyprodalo