25. 5. 2024
Duk 3 1 1024x766 2

Daniel Čurda je novým asistentem trenéra ženské házenkářské reprezentace

Praha – Házená hlásí další krok v rámci vize k posunu. Daniel Čurda doplňuje norské trenérské duo Bent Dahl – Geir Oustorp. Jistě není bez zajímavosti, že sedmačtyřicetiletý novopečený reprezentační asistent je od nové sezóny v MOL Lize hlavním trenérem týmu DHC Slavia Praha.

„Je to velká výzva. A já se na ní těším,“ říká odhodlaně zkušený stratég a hlavní trenér pražské Slavie. S týmem absolvuje hned premiérový kemp, na lavičce tak bude poprvé stát už během sezonního debutu národního týmu příští středu proti Finsku ve Zlíně.

„Bylo to přání Benta Dahla, my jsme se s ním ztotožňovali. Došli jsme ke shodě a jsem přesvědčený, že Dan díky svým bohatým zkušenostem i přístupu pomůže reprezentaci k dosažení cílů,“ říká prezident Českého svazu házené Ondřej Zdráhala.

Už od začátku angažmá zahraničních trenérů Benta Dahla a Xaviera Sabateho bylo cílem doplnit oba realizační týmy perspektivními českými trenéry či trenérkami. „Dali jsme si tento závazek. U mužské reprezentace působí Jan Běloch, v ženské složce sledujeme trend a posun směrem k rychlosti a síle. Jsme rádi, že se začíná dařit prolínat trenéry mezi mužskou a ženskou složkou,“ pokračuje Ondřej Zdráhala a naráží na minulost Daniela Čurdy, který celkem 22 let působil v pražské Dukle.

Od nové sezony je ovšem hlavním trenérem Slavie, tedy úřadujícího českého mistra MOL Ligy. „Reprezentace je pro mě velká výzva,“ přiznává Daniel Čurda. „I když jsem zvažoval možnosti dlouho, někde v hlavě jsem měl, že se neodmítá. Nabídka mě vážně oslovila. Národní tým je vedený výborně a vnímám, že to pro mě může být velký posun v oblasti možností i zkušeností,“ dodává 47letý trenér.

Bent Dahl jméno svého nového asistenta navrhl. „Zaprvé jsem rád, že federace trenéra Daniela Čurdu přijala. Jde o moderně smýšlejícího kouče s velkými zkušenostmi z české a světové házené,“ uvědomuje si Bent Dahl. „Je pro mě podstatné, abychom měli v týmu trenéra, který dobře ovládá domácí soutěž a je blízko hráčkám. Daniel je zároveň velmi motivovaný, chce přispět k našemu projektu stabilizace národního týmu na top příčkách ženské světové házené,“ dodává Dahl.

V národním týmu bude Čurda vést také dvě své klubové opory, gólmanku Petru Kudláčkovou a spojku Julii Frankovou. „Jde o zapáleného trenéra, absolutně oddaného házené,“ uvědomuje si brankářská reprezentační opora. „Řeší detaily, v čemž vnímám velkou podobnost s Bentem Dahlem. Zapadá mi to do konceptu. Rozhodně jde o dobrý krok dopředu,“ pokračuje Kudláčková. Nově složený realizační tým spojuje také další vlastnost = je náročný a po hráčkách vyžaduje maximum.

„Spojení mi přijde opravdu dobré. Zapadá do směru, konceptu. Těším se na spolupráci, protože díky Slavii vím, že by trenér mohl do národního týmu vnést další zajímavý pohled,“ dodává Kudláčková.

Jaká bude role Daniela Čurdy?

„Detaily jednotlivých herních procesů v útoku i obraně. Budeme je chtít více prosazovat na úrovni MOL Ligy, ale i dál. A také budu sledovat výrazným způsobem progres dalších talentovaných hráček v MOL Lize. To je aspekt, který bych rád ve spolupráci s celým reprezentačním úsekem přinesl,“ uzavírá nový asistent trenéra.

Složení realizačního týmu ženské reprezentace pro sezonu 2023/24:

  • Hlavní trenér – Bent Dahl
  • Asistenti trenéra – Geir Oustorp, Daniel Čurda
  • Brankářský specialista – Martin Galia
  • Kondiční specialistka – Nikola Věříšová
  • Technická vedoucí – Jitka Bystrovová
  • Fyzioterapeuti – Ondřej Háza, Štěpán Popelka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2023 10 03 Spdk Helena Hubackova Navstevnik 600.000 Previous post Návštěvník číslo 600.000 dorazil z Lázní Bělohrad
Qvkhzkrku2vjqavtvxia Next post O prohře s Němci rozhodl servis Čechů