22. 4. 2024
Img 1426

CZ BASKETBALL uspěl na marketingovém poli

Praha – V pražském O2 universum se dnes konal druhý ročník sportovně-marketingové konference SportAlive. Kromě řady zajímavých přednášek z domácí i zahraniční oblasti sportovního marketingu bylo součástí konference vyhlášení vítězů marketingových cen Sport Alive Awords by Tipsport. 

Soutěžilo se celkem v šesti kategoriích, do kterých se přihlásilo více než sto projektů: Nejlepší partnerská aktivace, Nejlepší sportovní obsah, Nejlepší sportovní inovace, Nejlepší fanouškovský zážitek, Nejlepší sportovní projekt s nízkým rozpočtem (kluby, svazy, jiné spolky), Nejlepší sportovní projekt města či kraje (města/obce, kraje).

CZ BASKETBALL přihlásil celkem tři projekty, přičemž dva z nich se dostaly nejen na shortlist, ale i mezi nejlepší trojici ve své kategorii. Jeden z projektů obsadil stříbrnou a jeden bronzovou pozici. Konkrétně se jednalo o projekt tašek z recyklovaného brandingu z EuroBasketu 2023 ve spolupráci s chráněnou dílnou Jedna bedna v kategorii „Nejlepší sportovní projekt s nízkým rozpočtem“ (3. místo) a o koncept rozlučky s Ronenem Ginzburgem v kategorii „Nejlepší sportovní obsah“ (2. místo).

„Je to pro nás velký úspěch. O to větší, když si uvědomíme, v konkurenci jakých organizací, klubů a agentur jsme dokázali uspět. Vloni jsme si dali cíl, že musíme být alespoň s jedním projektem na shortlistu, ale tohle předčilo naše očekávání. Je to velké ocenění práce našeho týmu i partnerů, kteří se na realizaci projektů podíleli,“ vyzdvihnul marketingový ředitel CZ BASKETBALL Martin Peterka, že se v obou případech jednalo o kolektivní práci, jak by se v basketbalu dalo očekávat.

Projekty prošly několika hodnotícími kolečky, když finální slovo měla jedenáctičlenná porota. Sluší se dodat, že na shortlist se nedostal komunikační projekt k loňskému play-off Kooperativa NBL Předem nevíš. Ze dvou úspěšných projektů je určitě překvapivějším ten z EuroBasketu. Přeci jen už od něj uplynula nějaká doba a ve veřejném prostoru tehdy tolik nerezonoval. Na úspěchu se tak jistě podepsal popis projektu.

To rozloučení se s Nenem prostřednictvím dokumentu Mission: Neno a vším, co se okolo dělo, mělo jinou startovní pozici. Odehrálo se celkem nedávno a už v té době dokázalo propíchnout bublinu basketbalového prostředí. „Vidíte to, i po tom, co skončil v pozici hlavního trenéra národního týmu, nám Neno přináší úspěchy,“ směje se Peterka. Pak ale dodává: „Samozřejmě, šlo to ještě výš, ale společní projekt AC Sparta Praha a 2Score, se záznamem gólu z bodycam je těžká váha.“

Právě fotbalová Sparta cenám vévodila. Se svými projekty se dostala do TOP trojky hned ve čtyřech kategoriích. Kromě ní pak už byl jen CZ BASKETBALL, kdo měl projekt mezi nejlepší trojicí ve více než jedné kategorii. „Víme, že chleba levnější nebude, ale musím přiznat, že mě osobně to zase nakoplo vymýšlet dál a snažit se vybočit z řady. Někdy se to povede, někdy ne. Pro celý náš tým je to ale motivace a důkaz toho, že jdeme správnou cestou,“ byl po udílení cen šťastný Peterka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

G2fqcbofqbwgwcz6y68b Previous post Češi si k vítězství nad Íránem pomohli třinácti esy
Alone 513525 1920 Next post Dny otevřených center pro léčbu migrény pokračují na podzim v dalších čtyřech městech. Druhým z nich je Ostrava