Praha – Na velmi zajímavý turnaj do kanadského města Moncton ležícím přímo na východním pobřeží odjel tým CZ ACADEMY, který se zde v sérii zápasů poměří převážně s celky tzv. prep schools. Součástí turnaje je i druhá skupina s týmy působícími v elitní divizi americké vysokoškolské soutěže NCAA. 

V rámci osmičlenného startovního pole turnaje je v jedné základní skupině univerzita Gardner-Webb, slavná elitní univerzita Yale, Colgate University a také Weber State, ze které vzešla například současná hvězda Milwaukee Bucks Damian Lillard.  V druhé základní skupině jsou kromě výběru CZ ACADEMY také tři kanadské školy, a to Rothesay Netherwood School, United Scholastic Academy a The Orangeville Prep.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

„Nejcennější je turnaj v získání mezinárodních zkušeností. Budeme čelit stylu hry, na který nejsme v našich zeměpisných šířkách zvyklí. Utkání budou velice intenzivní a fyzická. Jsem přesvědčen, že tohle je jedna z cest, jak zlepšovat český basketbal. Cestovat za hranice a poměřovat se se silnějšími,“ myslí si trenér týmu Lukáš Pivoda.

Česká sestava čítá celkem čtrnáct jmen, tedy kompletní soupisku hráčů v projektu CZ ACADEMY. Do Kanady tedy s týmem odcestovali David Dostál, Adam Ivánek, Daniel Duhajský, Matyáš Pomezný, Viktor Ivánek, Jakub Křišťan, Sebastian Křemen, Jakub Jordán, Michael Prokýšek, Martin Procházka, Jakub Žalud, Patrik Wanke, Nathan Daniel Messele a Jakub Zvolánek.

„Odlétáme se všemi kmenovými hráči CZ ACADEMY. V osmi dnech, které v Kanadě strávíme odehrajeme čtyři utkání. Tři v rámci turnaje “Atlantic slam” a jedno přípravné utkání proti Rothesay Netherwood School, těsně před turnajem. Ve zbývajících dnech se budeme soustředit na náš tréninkový proces,“ pokračuje Pivoda s tím, že turnaj se odehraje od 16. do 19. listopadu.

Tým Lukáše Pivody tak čeká zřejmě největší dosavadní konkurence v letošní sezóně. V té totiž zatím suverénně vládnou skupině B 2. ligy mužů, kde ani jedno z osmi vítězných utkání neskončilo rozdílem pod dvacet bodů pro tým CZ ACADEMY. Jedinou dosavadní porážku si tým připsal v druhém kole Českého poháru proti LYNX Liberec.

„Po všech směrech se projekt posouvá dopředu. Ať už počtem kmenových hráčů, zahraničních turnajů, kvality tréninkového procesu, nebo předvedené hře ve II.lize mužů. Hráči si začínají uvědomovat, co je potřeba pro to, aby se mohli stát profesionálními hráči. To mě těší!,” dodává Pivoda.

Program turnaje naleznete zde.