22. 4. 2024
Opera Snímek 2020 09 10 133521 Www.championshockeyleague.com

Champions Hockey League posouvá začátek sezóny na listopad

Kvůli nejistotě spojené s probíhající pandemií koronaviru (COVID19) a souvisejícími omezeními mezistátních cest mezi evropskými zeměmi se správní rada CHL rozhodla odložit začátek sezóny CHL na polovinu listopadu. Herní formát bude nadále vyřazovacím systémem už od prvního kola, kterého se účastní 32 týmů.

Start Champions Hockey League v sezóně 2020/21 byl z rozhodnutí správní rady CHL odložen na 17. listopad (přesunuto z 6. října). Správní rada tak rozhodla v úterý 8. září na mimořádné telekonferenci.

„Bohužel, současná celoevropská situace se v posledních dnech nevyvíjí směrem, který by nám dával jistotu, že soutěž může odstartovat začátkem října, protože cestovní omezení mezi některými zeměmi výrazně ohrožují možnost odehrání několika naplánovaných zápasů,“ uvedl předseda CHL Peter Zahner.

„Šest dalších týdnů času na přípravu (do odsunutého startu sezóny) nám umožní zapracovat na řešeních pro nejvíc ohrožené zápasy a s trochou štěstí budou některé zákazy během té doby zmírněny nebo zrušeny,“ dodal předseda CHL.

Start sezóny je nyní posunut na termín, kdy mělo původně začínat osmifinále. Herní systém aktuálně nedoznal dalších změn, změní se ale rozpis pro první dvě kola, kdy se oba zápasy odehrají vždy během dvou dnů ihned po sobě, aby bylo možné sezónu odehrát i ve zkráceném období.

„To znamená, že oba zápasy prvního kola i osmifinále budou odehrány v jednom městě, kdy právo domácího duelu má výše nasazený tým,“ vysvětluje Zahner.

Od čtvrtfinále se CHL vrátí ke známému systému dvou zápasů, doma a venku, se součtem skóre. To platí i pro semifinále. Sezóna vyvrcholí finále 9. února 2021.

CHL hrací dny – začátek sezóny v listopadu:

17. Listopad 2020 První kolo – První zápas*

18. Listopad 2020 První kolo – Odveta*

24. Listopad 2020 Osmifinále – První zápas*

25. Listopad 2020 Osmifinále – Odveta*

8./9. Prosinec 2020 Čtvrtfinále – První zápas

15. Prosinec 2020 Čtvrtfinále – Odveta

5./6. Leden 2021 Semifinále – První zápas

12./13. Leden 2021 Semifinále – Odveta

9. Únor 2021 Finále

*dle předpisu oba zápasy na ledě výše nasazeného týmu

zdroj: https://www.championshockeyleague.com/en/news/chl-shifts-season-start-to-november

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Třebechovice 1 Previous post Domky rodinného typu poslouží lidem se zdravotním postižením
Finalistky Soutěže Žena Regionu Královéhradeckého Kraje Next post Držitelkou ocenění Žena regionu se za Královéhradecký kraj stala Marcela Tobiášová – pěstounka, která se stará o ohrožené děti