22. 4. 2024
Europeantrophy

Champions Hockey League plánuje odstartovat sezónu 6.října

Vzhledem ke stále trvající koronavirové (COVID-19) pandemii a nejistotě ohledně profesionálních sportovních soutěží napříč celou Evropou, se vedení CHL rozhodlo aktivně jednat a odložilo start nového ročníku CHL o měsíc, tedy na začátek října. Rozhodnutí se podepíše na hracím systému nového ročníku, což znamená, že soutěž nabídne pouze vyřazovací část bez základních skupin.

Start sezóny 2020/2021 je odložen na 6. říjen (původně měla soutěž začít 3. září), na čemž se vedení CHL společně dohodlo v pátek během mimořádné videokonference. „Champions Hockey League je panevropská soutěž, které se účastní týmy ze 13 zemí. To znamená, že jsme závislí na rozhodnutích a předpisech stanovenými 13 různými vládami,“ říká prezident CHL Peter Zahner. „Týmy, které se mají nového ročníku účastnit, musejí být schopny cestovat, a naším cílem je, aby se všechna utkání hrála bez omezení a s fanoušky na stadionech. Z tohoto důvodu a vzhledem k vysokému míře nejistoty napříč celým kontinentem jsme se rozhodli aktivně jednat a nechtěli jsme podstoupit riziko možných náhlých změn, pokud by soutěž začala v dříve stanoveném termínu,“ dodal Zahner.

Začátek nové sezóny je nyní plánován na den, kdy se podle původního rozpisu měla hrát pátá utkání skupinové fáze. To by znamenalo, že by sezóna pro všechny účastníky byla zkrácena o čtyři utkání ve skupinové fázi, a tak se vedení rozhodlo pro změnu hracího formátu pro sezónu 2020/2021. „Probrali jsme mnoho různých scénářů a návrhů během posledních několik týdnů a došli jsme k závěru, že pouze vyřazovací soutěž je nejvíce přímočaré a férové rozhodnutí, jaké můžeme nabídnout,“ řekl Zahner. Týmy budou nalosovány do dvojic a nadcházející ročník tak odstartuje rovnou vyřazovacími boji, kterých se zúčastní všech 32 týmů. Až do semifinále se každá série bude hrát tradičně dvouzápasovým systémem doma-venku a do dalšího kola postoupí tým s lepším celkovým skóre, jak tomu bylo zvykem v předchozích sezónách. Sezóna vyvrcholí 9. února 2021, kdy je na programu finálový zápas.

“Chápeme, že změna formátu soutěže je nečekaná, ale zvláštní doba si žádá zvláštní opatření. Je naším cílem naplánovat soutěž pro všechny týmy co nejjednodušším způsobem, neboť se všichni v současnosti vyrovnáváme s nezvyklými výzvami. Jsme přesvědčení, že tohle rozhodnutí celého vedení CHL pomůže klubům a také celé soutěži, aby si program lépe naplánovaly a připravily se na úspěšnou sezónu,“ řekl prezident CHL.

O všech 32 účastnících je rozhodnuto

Běloruský klub Neman Grodno byl potvrzen jako poslední 32. účastník CHL ročníku 2020/21. Vedení CHL se rozhodlo udělit poslední divokou kartu právě druhému týmu letošní sezóny běloruské ligy po základní části vzhledem k tomu, že se soutěže nezúčastní žádný tým ze slovenské extraligy. Vedení nejvyšší slovenské soutěže oficiálně nabídlo své místo v CHL kvůli problémům s infrastrukturou kvalifikovaného týmu, neboť by musel při rekonstrukci své hlavní arény odehrát ročník 2020/21 na menším stadionu.

„Bělorusko je nejlépe postavenou Challenger ligou v žebříčku CHL, a proto pro nás bylo logickým krokem pozvat do soutěže druhý nejlepší tým po základní části. Rozhodnutí je založeno na čistě sportovním měřítku, což je nejlepším řešením pro naši soutěž,“ vysvětluje Zahner. „Neman Grodno ukázal, že má silný tým a že je schopen konkurovat těm nejlepším evropským celkům, což potvrzují jeho předchozí tři účasti v CHL, kdy dokázal porazit několik silných soupeřů – například EV Zug, Adler Mannheim nebo někdejší vítěze soutěže JYP Jyväskylä,“ uzavřel prezident CHL.

zdroj: https://www.championshockeyleague.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

82122793 1323603177826283 4545839685833850880 N Previous post Městská knihovna v Náchodě otevře své dveře návštěvníkům 4. května 2020
Rails 3309912 1280 Next post Královéhradecký kraj připravuje výběr drážních dopravců