25. 5. 2024
V Případě Čez Akademie Není Dobrá Rada Drahá, Je Zdarma A Tazatelům Dokáže Do Budoucna I Ušetřit

ČEZ Akademie má namířeno do Chebu a Karlových Varů

Karlovarsko – Poradenství a různé inspirace „jak na to“ nabízí i letos putovní ČEZ Akademie. Již 19. března zamíří do Zákaznického centra Skupiny ČEZ v Chebu a o den později do Karlových Varů. Na obou místech si mohou zájemci například nechat zkontrolovat správnost nastavení záloh, nebo probrat možnosti,  jak uspořit co nejvíc za energie. Odborníci jsou také připraveni s nimi prokonzultovat  vše ohledně fotovoltaiky i tepelného čerpadla, budou je také informovat o nejběžnějších praktikách energošmejdů. Přednášky, odborné poradenství, osobní konzultace – to vše je určeno pro širokou veřejnost zdarma bez ohledu na to, zda se jedná o zákazníky ČEZ či nikoliv.

Projekt ČEZ Akademie zaměřený na komplexní poradenství zejména v oblasti energetických úspor spustil ČEZ loni. Na přednášky a diskuze s experty ČEZ Prodej dorazilo téměř 4 000 účastníků. Lidem, kteří chtějí realizovat energetické úspory, mít energie pod kontrolou a aktivně řídit svoji spotřebu, zprostředkovává ČEZ Akademie přístup k know-how špičkových odborníků. Zákazníci tak získávají konkrétní doporučení a případně ujištění, že jdou ve svých již realizovaných opatřeních správnou cestou. V průběhu roku 2023 se roadshow ČEZ Akademie uskutečnila ve 12 městech po celé republice. Letos v prvním pololetí na ně naváže 20 zastavení a po prázdninových měsících k nim přibydou další.

„Potenciál ušetřit významně za energie pomocí dobře rozmyšlených úsporných kroků je u českých domácností stále ještě obrovský. Zateplení, výměna oken, pořízení fotovoltaiky, to všechno jsou opatření, která mohou snížit spotřebu o desítky procent. ČEZ Prodej má s tématikou úspor dlouholeté zkušenosti a navíc řadu odborníků, kteří umí fundovaně posoudit situaci konkrétní domácnosti. V rámci roadshow se tak každý může přijít poradit, jak do budoucna platit méně,“ říká generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec.

Podle jeho dalších slov budou pro všechny zájemce k dispozici odborníci hned na několik oblastí. Osobní konzultace tak mohou příchozí využít například na téma zavádění úsporných opatření v domácnosti, pořízení fotovoltaiky nebo tepelného čerpadla, správné nastavení záloh, jak si poradit s případným vysokým nedoplatkem za energie, nebo jaké různé produkty na elektřinu a plyn máme aktuálně v nabídce. „V rámci každého zastavení jsou také naplánovány přednášky o aktuálním dění, které energetiku zasazují do širšího evropského i světového kontextu,“ dodává  Tomáš Kadlec.

V Karlovarském kraji zavítá ČEZ Akademie 19. března do Chebu, kde roadshow proběhne od 9 do 17 hodin v tamním Zákaznickém centru Skupiny ČEZ v ulici Svatopluka Čecha.  Ve stejném čase, ovšem 20. března budou odborní konzultanti čekat na návštěvníky Zákaznického centra  Skupiny ČEZ v Karlových Varech v Jateční ulici.

Hlavní přednáška začíná v 9 hodin (druhá v 15.30) a je vždy věnována tématu „Jak dostat energie pod kontrolu“, což například obnáší konkrétní příklady pro úsporu energií v bytech a domech, představení moderních technologií pro rodinné domy, ale i jak si dát pozor na energošmejdy. Poté bude následovat klasické energetické poradenství, včetně kontroly nastavení záloh a plateb u odběru elektřiny a plynu v domácnostech a také konzultace s odborníkem na stavební a energetické úspory domů. Pro zpestření celého dne jsou pro návštěvníky ČEZ Akademie připraveny speciální brýle s virtuální realitou ReakTOUR, které je přenesou do běžně nepřístupných míst českých jaderných elektráren.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Macbook 459196 1280 Previous post Digitální Evropa: Česko překonává průměr EU v online přítomnosti a dovednostech
Gf9p9055 Next post Děčínští Válečníci si vezou od Medvědů z Kolína výhru 109:83