22. 4. 2024
Dobre Vily Baseball Online 5

Čeští baseballisté pozvali na trénink děti z dětských domovů

Praha – Jak se nadhazuje baseballový míček, postřehová cvičení, odpal, obratnost – to všechno měly možnost vyzkoušet si děti z dětských domovů s hráči českého baseballového reprezentačního týmu. Ten se letos v březnu vydá na mistrovství světa World Baseball Classic do Japonska, kde se utká s domácím týmem, Čínou, Austrálií a Koreou.

V rámci příprav na mistrovství uspořádali baseballisté sportovní den ve sportovním klubu Tempo Praha pro 34 dětí ze čtyř dětských domovů v doprovodu Dobrých víl. Organizace Dobré víly dětem se věnuje dětem z dětských domovů už od roku 2015 a tráví s nimi smysluplně čas. V neděli 15.2 nechyběly víly na značkách a pomáhaly dětem zapojit se do týmových aktivit s baseballisty.

collage (1)
Autorka fotografií: Pavla Hartmanová

“Děti si zkoušely si nejrůznější baseballové techniky na stanovištích a hráči jim ukazovali, jak míčky odpalovat, nadhazovat i chytat do rukavic. Proběhly i postřehové disciplíny. Děti si odnesly nejen nové zážitky ale i podpisové kartičky a kalendáře. Setkání s profesionálními sportovci, kteří sdílejí své zkušenosti a dovednosti jsou pro děti vždy velkou inspirací,” říká za Dobré ly tem z.s., Šárka Jelenová

Český baseballový tým se na mistrovství probojoval díky vítězství v kvalifikačním turnaji v Regensburgu, kde po úvodní vysoké porážce od Španělska dokázalo následně vyhrát nad Francií, Německem a v odvetě vyzrát i na Španělsko. Na třetí pokus se mu tak podařilo postoupit mezi baseballové giganty.

collage (2)
Autorka fotografií Pavla Hartmanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zraneny Jerab Popelavy1 Previous post Záchranná stanice Archa v loňském roce ošetřila celkem 1551 zvířat v nouzi
326212843 526603246232778 2910944571560793560 N Next post Senovážné náměstí oživí Vinograf už 28.1. svým tradičním zabijačkovým Fašankem