Praha – Po napínavém a vyrovnaném zápase, který trval neuvěřitelných 156 minut, se českým volejbalistům podařilo získat bronzové medaile na turnaji Final Four CEV Zlaté evropské ligy, který se konal v Chorvatsku.

Zápas o třetí místo proti Estonsku byl plný obratů a nečekaných momentů. Český tým, do kterého se vrátil univerzál Patrik Indra, začal utkání sice nejistě, ale postupně se mu podařilo najít správný rytmus a převzít kontrolu nad hrou.

Druhý set byl klíčovým momentem pro české hráče, kteří si vybudovali náskok 7:4. Přestože Estonsko dokázalo srovnat, díky úspěšné challenge a smeči Patrika Indry se Češi dostali do vedení 20:18 a set nakonec vyhráli 25:22.

5c5ad2cdb86f7cb0642a2d0fb7524f38
foto: CEV

Třetí set byl stejně napjatý jako předchozí, s tím rozdílem, že tentokrát měli navrch Estonci. Český tým sice vedl 22:21, ale Estonsko dokázalo zvrátit set ve svůj prospěch.

Čtvrtý set pokračoval ve stejném duchu jako předchozí, s tím rozdílem, že Estonsko si vybudovalo náskok a zdálo se, že má cestu k bronzu otevřenou. Češi však nevzdali a dramatickou koncovku setu pro sebe rozhodli.

Rozhodující tie break byl symbolem celého zápasu – oba týmy bojovaly o každý bod. Nakonec to byl český hráč Klajmon, kdo ukončil utkání bodovým blokem a zajistil tak svému týmu cennou bronzovou medaili.

Tento zápas ukázal nejen sportovní um, ale i mentální sílu českých volejbalistů, kteří dokázali odvrátit tři estonské mečboly a přepsat tak průběh utkání ve svůj prospěch.

Efd63cdfcc56da03c8619ada16341eeb
foto: CEV

Estonsko – Česko 2:3 (25:20, 22:25, 33:31, 25:27, 12:15)

Ohlasy po utkání:

Jiří Novák (CZE), trenér: „Crazy zápas. Skóre se přelévalo a my jsme prohráli set, který jsme neměli prohrát. Pak jsme zase vyhráli sety, které jsme asi vyhrát neměli. Nicméně jsme se dnes prali, co to šlo, i když jsme občas sami sobě trochu podrazili nohy lehkou chybou. Pořád jsme ale věřili až do konce a vítězství chutná sladce.“

Patrik Indra (CZE), univerzál: „Chtěl bych v první řadě pochválit celý tým, že jsme se nevzdali za žádného stavu, i když se pro nás utkání v určitých chvílích nevyvíjelo dobře. Řekl bych, že Estonci byli dnes i o něco šťastnější, nakonec se ale to štěstí přiklonilo na naši stranu a my jsme moc rádi za 3. místo. Je skvělé, že neodjíždíme s prázdnou a odvážíme si bronzovou medaili.“