22. 4. 2024
0001 1

Českotřebovští Kohouti se těší na novou hokejovou sezónu

Ústí nad Orlicí – Před hokejisty České Třebové stojí velmi náročný úkol, a to obhajoba mistrovského titulu ve společné krajské lize Pardubického a Královéhradeckého kraje. V hráčském kádru Kohoutů z České Třebové , který bude nově koučovat Martin Filip, došlo k několika změnám.

Novou posilou je zkušený gólman Filip Ament z Chrudimi, který vytvoří dvojici s mladíkem Mathiasem Krausem. Útok posílili Milan Ostřanský a Jakub Vaňo (oba naposledy hráli v Litomyšli), do kádru se vrátil obránce Kryštof Pažourek. Pozitivní je, že si konec své kariéry rozmyslel útočník Lubomír Korhoň. O své místo v sestavě budou bojovat mladíci: Jakub Čada, Jan Stolín a Tomáš Havránek.

Nadcházející sezonu s největší pravděpodobností ze zdravotních důvodů vynechají útočník Vít Rozlílek a obránce Daniel Blažej. Z mistrovského kádru odešel zkušený útočník Petr Polodna, který zakončil aktivní hráčskou kariéru. V České Třebové nebudou působit brankáři Tomáš Vlk (zamířil za trenérem Pavlem Rohlíkem do Hlinska) a Marek Peřina.

Věřím, že budeme mít opět silný tým, který zvládne boj o nejvyšší příčky. Podstatné je, že mužstvo kvalitně trénovalo, na ledě jsme byli od 19. srpna. Na novou sezonu se pochopitelně těšíme a spoléháme na podporu fanoušků,“ říká manažer klubu Vladimír Vaněk.

Na základě aktivity hokejových klubů Královéhradeckého a Pardubického kraje bylo rozhodnuto, že v nadcházející sezoně bude pokračovat společná soutěž. Většina z patnácti zúčastněných klubů se v hlasování předem shodla na tom, že základní část bude odehrána v každém kraji jednotlivě. Od druhé části budou hrát týmy z obou regionů vzájemně mezi sebou.

Na konci loňské sezony byl s pětadvaceti góly třetím nejlepším střelcem mužstva. Stal se rovněž železným mužem, jako jediný z kádru měl stoprocentní účast na trénincích, ale i v přípravných a mistrovských zápasech. A o kom je řeč? O nikom jiném než kapitánovi Kohoutů Jakubovu Fúzikovi.

Jakube, co soudíte o síle týmů v Pardubickém a Královéhradeckém kraji?

To je těžká otázka. Větší přehled mám o mužstvech z Pardubicka, ale co zběžně vím, tak v některých z nich došlo ke hráčským změnám. Pokud jde o Hradecko, tam vůbec nevím. Jak jsem řekl, chytřejší budeme až v průběhu soutěže.

Faktem je, že Kohouti obhajují prvenství v rámci obou krajů.

Samozřejmě. Musíme jít k cíli postupně, zápas od zápasu. Pochopitelně chceme uhrát co nejlepší výsledek, to znamená obhájit mistrovský titul.

Síla mužstva tomu odpovídá?

Myslím, že ano. Odešel brankář Tomáš Vlk, kterému mi měli nahradit Filip Ament s Mathiasem Krausem. S hokejem skončil útočník Petr Polodna, velmi kvalitní náhradou je Milan Ostřanský. Do mužstva navíc přišli obránce Kryštof Pažourek a útočník Jakub Vaňo. Tým byl kvalitně doplněn.

Jak důležitý bude první zápas s Lanškrounem?

Chceme dobře začít, vyhrát a udělat radost fanouškům, které tímto zvu tuto neděli na českotřebovský zimní stadion. Připomínám, že hrajeme od 17 hodin.

Nová sezóna s novým trenérem

Minulou sezonu zahájil jako hráč v dresu českotřebovských Kohoutů, po příchodu nového trenéra odešel hrát do Moravské Třebové. Před letošní sezonou se Martin Filip do klubu vrátil, tentokrát v roli kouče.

Bylo těžké definitivně pověsit brusle na hřebík?

Chtěl jsem ještě pokračovat jako hráč, ale když přišla trenérská nabídka od pana Vaňka, dlouho jsem se nerozmýšlel. Organizaci klubu a lidi v něm znám, hráčsky kádr je velmi kvalitní.

Jak hodnotíte přípravné období?

Pozitivně. V červnu jsme se setkali na společném suchém tréninku, hráči se jinak připravovali individuálně. Na ledě jsme byli brzy, již od 14. srpna, mužstvo navíc absolvovalo tradiční víkendový kemp. Příprava byla kvalitní, odehráli jsme čtyři přípravné zápasy. Teď přijde na řadu ta lepší část.

Jak hodnotíte změny v kádru?

Odešla brankářská jednička, Tomáš Vlk. Věřím, že Filip Ament s Mathiasem Krausem budou adekvátní náhradou. Z útočníků chybí jen Petr Polodna, který ukončil aktivní kariéru. Posilami budou útočníci Milan Ostřanský a Jakub Vaňo, defenzívu doplnil Kryštof Pažourek, který již v České Třebové hrál.

Jaké jsou tedy ambice Kohoutů?

Mužstvo má vysokou kvalitu, ale musí to potvrdit na ledě. Čeká nás obhajoba mistrovského titulu, to mluví za všechny další komentáře.

 

Kádr Kohoutů:

Brankáři: Filip Ament (číslo dresu 1), Mathias Kraus  (2), Jaroslav Lejsek.

Obránci: Tomáš Havránek (4), Vojtěch Daněk (5), Jakub Schejbal (8), Zbyněk Hradil (1), Tomáš Sedlák (18), Daniel Blažej (19), Kryštof Pažourek (20), Daniel Král (22), Petr Jemelka (23), Martin Šejba (27).

Útočníci: Milan Ostřanský (6), Lubomír Korhoň (7), Jakub Dušan Vaňo (9), Matěj Pavlovský (10),Tomáš Prachař (12), Vojtěch Augustin (13), Jakub Fúzi (15), Jan Stolín (16), Jakub Čada (17), Vít Rozlílek (21), Jan Semorád (24), Karel Plášek (25), Vojtěch Veverka (63).

Trenér: Martin Filip.

Program Kohoutů – říjen:

2.10.: Litomyšl – Česká Třebová (17.00 hodin), 5.10.: Česká Třebová – Chrudim (18.30), 9.10.: Moravská Třebová – Česká Třebová (17), 12.10.: Česká Třebová – Polička (18.30), 16.10.: Hlinsko – Česká Třebová (17.30), 23.10.: Lanškroun – Česká Třebová (17), 26.10.: Choceň – Česká Třebová (18.30), 30.10.: Česká Třebová – Litomyšl (17).

Týmy hrající krajskou hokejovou ligu:

Pardubický kraj: Moravská Třebová, Česká Třebová, Hlinsko, Litomyšl, Chrudim, Choceň, Lanškroun, Polička.

Královéhradecký kraj: Nový Bydžov, Jaroměř, Náchod, Třebechovice pod Orebem, Nové Město nad Metují, Trutnov, Opočno, Nová Paka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ohniste Montace 6 Previous post V lesoparku na Montace je nové veřejné ohniště s přístřeškem
Design Transformation Prague House Photo Stepanka Stein A V Iktorie Macanova (3) Next post Výstava v Bruselu představuje kromě designu také českou animaci