22. 4. 2024
Img 20231216 Wa0017

Česko VS Polsko 27:31. Kadetky marně dotahovaly proti domácím ve druhé půli

Praha – Reprezentace kadetek nevyhrála ani ve druhém zápase na Turnaji olympijských nadějí. V sobotu se střetla s domácími Polkami, které od samého úvodu naskočily do utkání velmi aktivně a do poločasové pauzy si vytvořily sedmibrankový náskok, s nímž si nakonec udržely vítězství 31:27. Poslední zápas turnaje odehrají mladé reprezentantky proti Slovensku v neděli od 10 hodin.

Polkám vyšel už vstup do zápasu a hned v osmé minutě vedly o čtyři branky. Nastavil se tak obraz následujících chvilek, ve kterých domácí navyšovaly vedení a v podstatě nepustily český tým zpátky na dostřel. Polky hrály trpělivě, když se dostaly do šance, využily ji. To Češky se spíše v zakončení trápily a nabíraly na soupeřky ztrátu.

Těsně před koncem první poloviny byl náskok Polek už o devět gólů, v ten moment však nastala povedená pasáž českých kadetek, které vstřelily tři z posledních čtyř gólů v první polovině. Do kabin tak odcházely za nepříznivého stavu 12:19.

Hned na začátku druhé poloviny přidaly Češky další dvě branky, Polky to ale spíše povzbudilo, než zlomilo. Reprezentantky se sice snažily dotahovat, nicméně jejich soupeřky se konstantně prosazovaly a reprezentační výběr se ani ve druhé polovině nedokázal přiblížit natolik, aby byl polský náskok v ohrožení. Češky nakonec padly i ve druhém utkání Turnaje olympijských nadějí, tentokrát proti Polsku 27:31.

POLSKO – ČESKO 31:27 (19:12) | 16. 12. 2023
Rozhodčí:
 Milosz Lubecki – Mateusz Pieczonka (oba POL)
Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/4
Vyloučení: 7:3
Diváci: 295

Sestava a branky Česka: Šalplachtová, Hodková, Skopcová – Janků 1, Budková 2, Kleindienstová 1, Kokošková, Máčalová 4, Vrátníková 3, Toflová 2, Ludwig 1, Špačková 2, Svatoňová, Nedvědová 5, Masopustová 2, Hejlová 4.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prof. Komínek Previous post Centrum kochleárních implantací FN Ostrava oslavilo 10 let
Mládě Dikobraza Palawanského Next post V Zoo Praha se narodilo mládě dikobraza palawanského