29. 5. 2024
Fa409529 21e0 4abb 97a6 32c2968ec02d 1411 000001ff3d8a1956

Česko VS Argentina 31:22. Postup ze skupiny! A pohodlná výhra o devět branek

Praha – První zápas na mistrovství světa měly české reprezentantky pevně pod kontrolou. A ve druhém byl k vidění obdobný scénář. Realizační tým připravil taktiku, která na jihoamerického soupeře platila. Češky důsledně zavíraly prostory v obraně a zároveň trestaly chyby soupeřek rychlými útoky. Národní tým si připsal druhou výhru ve skupině a vyhlíží poslední duel skupiny H o první místo proti Nizozemsku.

Začátek zápasu byl velmi vyrovnaný, oběma týmům se dařilo proměňovat šance, což se změnilo po čtvrthodině hry. Tam začala totiž úřadovat gólmanka Petra Kudláčková. Reprezentace i díky povedeným zákrokům zkušené gólmanky odskočila na rozdíl pěti tref.

Výběr trenéra Benta Dahla zároveň ustál i divokou koncovku úvodní půle, střelecky se dařilo tahounkám Markétě Jeřábkové i Veronice Malé s Dominikou Zachovou. Do kabin tak Češky odcházely s nadějným náskokem 16:10. „Už od začátku jsme měli utkání pod kontrolou,“ pochvaloval si vývoj duelu hlavní kouč. „Byli jsme dobře připravení. Věděli jsme, že budou dobří. A taky, že byli, ale zvládli jsme to.“

Na začátku druhé poloviny bylo vidět, že Češky chtějí utnout zápas co nejdříve. Argentinky se však nevzdávaly a naháněly vysokou ztrátu, nicméně ani v jedné fázi druhého poločasu nemusel národní tým znervóznět. Ba naopak, ukázal zkušenost a kvalitu. Díky těmto atributům nedovolil Jihoameričankám přiblížit se na dostřel a držel náskok stále kolem osmi branek, a to i díky efektivitě českých hráček v rychlých útocích. „Je to něco, co chci, aby z týmu vyzařovalo. Dobrá obrana a rychlost. Když bude soupeř unavený z neustálých návratů do obrany, vyhrajeme,“ usmíval se Dahl.

Argentinkám pomalu docházely síly, český tým naopak prostřídal sestavu. Ve velmi dobrém světle se ukázaly mladičká spojka Natálie Kuxová i pivotka Anna Jestříbková. Ta převzala roli začínající pivotky po zranění Kamily Kordovské.

„Šly jsme do zápasu s tím, že chceme vyhrát. Byly tam věci, které se nám líbily trochu méně, máme na čem pracovat, ale s výsledkem jsme jednoznačně spokojené,“ hodnotila zápas střízlivě hvězdná Markéta Jeřábková.

Češky sice ještě čeká poslední zápas ve skupině s Nizozemskem (4. prosince), nicméně už teď mají jistotu postupu do hlavní fáze a také dvou bodů, které si nehledě na další vývoj skupiny přenesou s sebou. „Jde o velmi silného soupeře, top pět celek v Evropě. Známe jeho kvality, ale budeme bojovat. Nikdy se nevzdáváme,” zdůraznil Bent Dahl.

IHF WWC 2023 | ČESKO – ARGENTINA 31:22 (16:10) | 2. 12. 2023

Rozhodčí: Altmar Kristof – Horvath Marton (oba HUN)
Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2
Vyloučení: 7:3

Sestava a branky Česka: Kudláčková, Novotná – Cholevová 2, Desortová, Dresslerová, A. Franková, J. Franková, Jeřábková 7, Jestříbková 2, Kovářová, Kuxová 2, Malá 8, Stellnerová, Stříšková, Šustáčková 5, Zachová 5.

Sestava a branky Argentiny: Carratu, Rosalez – Bono 2, Campigli 1, Casasola 2, Cavo 1, Crode, Gandulfo, Garcia, Gavilan 5, Karsten 1, Learreta, Mendoza 2, Pizzo 5, Rivadeneira 1, Romero 2.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Imgp6730 Previous post Hradečtí volejbalisté podlehli Kolínu 2:3 na sety
Blain Jergl Prodlouzeni Next post Asistenti prodloužili! Jérémie Blain a Aleš Jergl pokračují v Hradci