Praha – Pražská O2 arena bude už brzy svědky hokejového derby k příležitosti pětadvaceti let od historického triumfu české reprezentace na zimních olympijských her v Naganu 1998.  Hokejové legendy z České republiky změří v pátek 10. února síly a oslaví společně mimořádné sportovní výročí.

Soupiska je nabitá a diváci uvidí dechberoucí utkání,” říká Andrea Bársony z pořádající agentury Eniva. Atmosféru zápasu doplní moderátorské duo Libor Bouček a Marcel Forgáč. Hokejový zápas bude v přímém přenosu vysílat O2 TV Sport a slovenská TV JOJ.

Na emotivní připomínku jednoho z nejslavnějších momentů historie českého sportu je připraveno obléct dres mnoho zvučných jmen. Na led v O2 areně nastoupí Jaromír Jágr, Petr Nedvěd, David Výborný, Jaroslav Bednář, Patrik Eliáš, Petr Klíma, Robert Reichel, Jiří Tlustý, Jan Hlaváč, Jaroslav Hlinka, Tomáš Vlasák, Jaroslav Nedvěd, Lukáš Krajíček, Jakub Nakládal, Libor Procházka, Václav Varaďa, Milan Hejduk, Roman Čechmánek a Dušan Salfický. Týmová lavička taktéž slibuje zajímavý pohled – vedle sebe se postaví Martin Ručinský, Martin Straka, Josef Beránek, Pavel Patera, František Kučera, Slavomír Lener a Jaroslav Špaček.

Únorový zápas legend navazuje na první souboj česko-slovenských týmů, který se uskutečnil 4. září 2022 na zimním stadionu Ondreje Nepely v Bratislavě v rámci akce Legendy jsou zpátky. Porážku domácímu týmu budou chtít oplatit naši východní sousedé v čele s Lubomírem Višňovským. Slovenský kádr doplňují Karol Križan, Ján Lašák, Ladislav Čierny, Marián Gáborík, Michal Handzuš, Marián Hossa, Marcel Hossa, Tomáš Kopecký, Richard Lintner, Ladislav Nagy, Rastislav Pavlikovský, Peter Podhradský, Peter Pucher, Andrej Sekera, Lubomír Sekeráš, Marek Uram, Ľubomír Vaic, Richard Zedník, Miroslav Šatan, Milan Jurčina, Žigmund Pálffy a Ivan Majeský. Tým povede trenérské duo Ján Filc a František Hossa, doplněné o dva kustody Tibora Hausera a Tomáše Stankoviče.

O úvodní buly se v 18:30 postará současná hvězda Columbus Blue Jacket Jakub Voráček. Na diváky však kromě hokejového zápasu čeká i zajímavý doprovodný program, který odstartuje autogramiádou od 16.00 na prostranství před severním vstupem libeňské arény.Nabízíme fanouškům odpoledne plné hokeje a zábavy. Před O2 arenou připravujeme fanzónu s prodejem merchandisingu. Navíc si návštěvníci mohou odnést podpis od jedné z legend na dvou autogramiádách – s hráči od 16 hodin a trenéry od 17 hodin. Rozhodně se nikdo nebude nudit,” říká Andrea Bársony.

Zápas bude mít také charitativní rozměr. Budeme dražit podepsané dresy všech hokejistů a puky. Chceme přispět na dobrou věc, proto výtěžek poputuje na podporu rozvoje Českého parahokeje pro začínající sportovce s tělesným postižením a další charitativní projekty, popisuje Bársony. Dražba neskončí po zaznění poslední sirény, ale bude pokračovat ještě týden po utkání na webu www.gotauthentic.comDoufáme, že v delším časovém horizontu vybereme více peněz. Navíc české hokejové legendy věnují Janu Alinčovi částku ze vstupného, kterou mu předají osobě na zápase,” dodává Bársony.

V prodeji zbývají poslední desítky vstupenek. Jsme moc rádi, že je o akci opravdu velký zájem. Diváci oslaví tento sportovní milník jak jinak než hokejem. Kapacita haly je z 95 % naplněna, a proto bych chtěl apelovat na ty, kteří stále váhají s nákupem, aby neotáleli,” dodává produkční Tomáš Janků. Poslední vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketmaster a Ticketportal.

Pořadatelská agentura Eniva nabízí také možnost VIP balíčku určeného primárně pro firmy, který obsahuje možnost vlastního skyboxu včetně cateringu, VIP parkování, dárku ke každé vstupence nebo reklamě a umístění loga na mantinelu nebo ve VIP prostoru. Pro více informací je možné kontaktovat pořadatelskou agenturu info@eniva.cz. Hlavním partnerem akce je společnost Kaufland.

Sestava legend Česka:

Čechmánek, Salfický – Bednář, Eliáš, Hejduk, Hlaváč, Hlinka, Jágr, Klíma, Krajíček, Moravec, Nakládal, Nedvěd J., Nedvěd P., Procházka L., Reichel, Tlustý, Varaďa, Výborný, Vlasák.

Trenéři: Beránek, Kučera, Lener, Patera, Ručinský, Straka, Špaček.

 

Sestava legend Slovenska:

Križan, Lašák – Čierny, Gáborík, Handzuš, Hossa Marián, Hossa Marcel, Kopecký, Lintner, Nagy, Pavlikovský, Podhradský, Pucher, Sekera, Sekeráš, Uram, Vaic, Višňovský, Zedník, Šatan, Jurčina, Pálffy, Majeský.

Trenéři: Filc, Hossa F.

Kustodi: Hauser, Stankovič

Program:

  • 16:00               Otevření fanzóny (vstup Sever u O2 areny)
  • 16:00              Autogramiáda s hráči ve fanzóně
  • 17:00               Autogramiády s trenéry týmů legend ve fanzóně
  • 18:30               Start utkání legend Česko vs Slovensko

Veškeré informace o akci a vstupenkách lze najít na oficiální stránce akce: https://www.winterhockeygames.com/zapaslegend/vip-balicky-pro-zapas-legend/.