22. 4. 2024
30127014 10160321732645523 4159789848967774208 O

Češi mohou v dalším kole Davis Cupu potkat exotiku. Kdo na ně čeká?

Česká daviscupová reprezentace dál usiluje o návrat do elitní skupiny. V dalším kole může narazit na osm různých soupeřů. Polovina pochází z Evropy, ale Češi mohou potkat i exotičtější soupeře jako Uzbekistán, Kolumbii nebo Indii. Los proběhne v úterý 10. dubna v Londýně.

Daviscupový tým napjatě vyhlíží soupeře pro další kolo boje o návrat do elitní skupiny. Dobrou zprávou před úterním losem pro Čechy je, že se jako nasazení vyhnou nejsilnějším týmům – Srbsku, Švýcarsku nebo Austrálii.

Mezi potenciálními soupeři reprezentace v koši nenasazených týmů jsou exotické země jako Uzbekistán, Indie nebo Kolumbie. Dalšími možnými soupeři jsou Japonsko, Švédsko, Maďarsko, Bosna nebo sousední Rakousko.

„Určitě by byla příjemným losem doma Indie, která vyhrála své střetnutí. I Uzbekistán je v domácím prostředí velmi hratelný,“ říkal kapitán českého týmu Navrátil. „Určitě bychom nechtěli jet někam do Kolumbie, kde se bude hrát pomalu ve třech nebo čtyřech tisících metrů nad mořem. Je to dálka. Nevíme, jak by to tam vypadalo.“

Ze světové skupiny se mezi nenasazené týmy propadly Japonsko a Maďarsko. Oba týmy jsou pravděpodobně v současné nejsilnějšími soupeři, na které Češi mohou narazit.

Pozitivní zprávou před play off je, že Japonce dosud nereprezentoval Kei Nišikori. Nevypadá to ani, že by se to mělo měnit. Naopak aktivním reprezentantem je 43. hráč žebříčku Yuichi Sugita. Další výraznou tváří je třetí Japonec podle pořadí v žebříčku Taro Daniel, který se pohybuje kolem čela druhé stovky.

Nejlepším hráčem Maďarů je šestadvacetiletý Marton Fucsovics, v žebříčku hráč číslo 61. Silnou dvojici tvoří s aktuálně 183. hráčem Attilou Balaszem.

Jižní soused České republiky má na letošní soupisce mladé hráče, které vede zkušený Philipp Oswald, současný hráč žebříčku deblů číslo 44. Aktuální světová sedmička Dominic Thiem letos zatím za Rakousko nenastoupila.

Dalšími postavami týmy jsou jednadvacetiletý Sebastian Ofner (141.), který v Davis Cupu debutoval teprve letos, nebo čtyřiadvacetiletý Dennis Novak. Ten se v žebříčku pohybuje dlouhodobě na hranici druhé a třetí stovky.

Jedním z nejnepříjemnějších soupeřů by pro Česko mohla být možná trochu překvapivě Indie. Ta postoupila z asijsko-oceánijské skupiny. Ve druhé stovce má dva hráče – Yuki Bhambri a Ramkumar Ramanathan. Letos reprezentoval pouze Ramanathan a jeho vítězství v souboji s Čínou vyrovnalo sérii na 2:2, Číňané přitom vedli 2:0.

Bosna má v první světové stovce dva hráče – Damira Džumhura (32.) a Mirzu Bašiče (95.). Tým Bosny a Hercegoviny přešel do play off přes Slovensko, které porazil těsně 3:2 na zápasy a právě Bašič s Džumhurem byli klíčovými hráči.

Daviscupový tým Uzbekistánu se opírá o 83. muže aktuálního žebříčku Dennise Istomina. Ten sám rozhodl tři utkání v sérii s Pákistánem a je lídrem týmu. Toho následují až hráči druhé pětistovky žebříčku.

Naopak schůdným soupeřem by mohlo být Švédsko, jehož nejlepší hráči se nachází až ve čtvrté stovce žebříčku. Výjimkou je Elias Ymer (133.), který v podstatě sám porazil Ukrajinu. Švédové díky němu postoupili do play off. Dvěma výhrami přispěl i k výhře nad Portugalskem 3:2.

Zápasy play off o světovou skupinu se odehrají o víkendu mezi 14. a 16. zářím.

zdroj: http://www.tenisovysvet.cz/article/detail/6011–cesi-mohou-v-dalsim-kole-davis-cupu-potkat-exotiku-kdo-na-ne-ceka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Konica Minolta Digital Camera Previous post Pokračování 40. sjezdu ČSSD v Hradci Králové
061026 N 5271j 014 Next post Jaká je role asistentů pedagoga? I ti, kterých se to bezprostředně týká, často tápou