25. 5. 2024
2020 03 03 132

Černá je in! První sada nadačních dresů se vydražila za 126 tisíc korun

Rytíři v posledním domácím zápase nastoupili proti Mladé Boleslavi v černošedých dresech bez reklam, které byly věnované jejich nadaci Knights Foundation. Černá barva přinesla Kladnu štěstí a naději, protože v ní Kladeňáci zvítězili 3:2 a do posledního kola drží naději na udržení se v nejvyšší soutěži. Po utkání putovaly dresy do živé aukce, která vynesla na dobrou věc celkem 126 300 korun. Nejvíce si fanoušci vážili trikotu Jaromíra Jágra, za který nakonec vítěz dražby zaplatil rovných 30 tisíc korun.

Rytíři v zápase proti Mladé Boleslavi oblékli rovnou dvě různé sady dresů. První v první třetině, druhou pak ve zbytku utkání. Dresy jsou úplně totožné, odlišuje je pouze označení na cedulce – trikoty s označením 1/2 našly své majitele v úterý po zápase, ty s označením 2/2 se pak budou prodávat prostřednictvím internetové aukce na portálu aukro.cz.

První sada se dražila hned po zápase a aukce fungovala na klasickém principu živého přihazování. Zájemci u sebe museli mít hotovost, kterou hned na místě vyměnili za originální hrané trikoty. VIP prostory kladenského ČEZ stadionu se tak krátce po důležitém vítězství zaplnily řadou zájemců, kteří se posléze přetahovali o dresy svých oblíbenců.

Podle očekávání byl největší zájem o legendární osmašedesátku Jaromíra Jágra. O ni se sváděl dlouhý boj, který se nakonec zastavil až na částce 30 tisíc korun! Druhý nejdražší byl dres Petra Vampoly za 8 500 korun, třetí nejvyšší částku pak vynesla uniforma kladenského kapitána Jakuba Strnada, která se prodala za 8 tisíc.

Celkem se na aukci vybralo 126 300 korun, které poputují na konto nadace Knights Foundation. Nadace využije vybrané prostředky na podporu dětského kardiocentra Fakultní nemocnice Motol a na podporu Vězeňské služby České republiky.

zdroj: http://www.rytirikladno.cz/cz/cerna-je-in-prvni-sada-nadacnich-dresu-se-vydrazila-za-126-tisic-korun

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Screenshot 7 Previous post FC Hradec Králové pořádal tiskovou konferenci před zahájením jarní části Fortuna: Národní ligy
Img 3801 Next post Ministryně Maláčová otevřela s klienty denní stacionář v Náchodě