22. 4. 2024
Poláček Josef

Černá barva znamená naději! Rytíři porazili Mladou Boleslav a o udržení budou bojovat do úplného konce

Černé nadační dresy přinesly Rytířům štěstí! Kladno na domácím ledě porazilo Mladou Boleslav 3:2 a díky zaváhání Litvínova si to v posledním kole rozdá se Severočechy na férovku o udržení. Kladeňáci šli do vedení zásluhou Tomáše Redlicha a posléze díky Bradymu Austinovi srovnali. Sám kanadský bek pak ve třetí části rozhodl o kladenském vítězství! Kladno tak dál žije a bude bojovat o setrvání v nejvyšší soutěži až do konce. Sestupem jsou dál ohroženy i Pardubice, které uhrály proti Spartě bod. 

V úterý to na Kladně nebylo jen o hokeji! Rytíři ve speciálním předzápasovém ceremoniálu představili svoji nadaci i její spolupráci s vězeňskou službou, IKEMem a fakultní nemocnicí Motol. Posléze už Kladeňáci vyjeli v černošedém na led a spolu se zaplněnými tribunami si vyslechli hymnu v podání zpěvačky Olgy Lounové.

Pak už začal boj o extrémně důležité body! Dobrý úvod Rytířů nastartovala čtvrtá lajna, za níž si hned během prvního střídání vytvořil dvě veliké šance Jakub Hajný. Po rychlém přechodu do pásma pak chytrou přihrávkou našel Brendan O’Donnell Tomáše Redlicha a ten už dokázal usměrnit puk do bližšího rohu branky – 1:0. Domácí však naložili špatně s vlastní početní výhodou a soupeř při své přesilovce srovnal. Lukáš Kašpar dostal puk před odkrytou klec a nezaváhal – 1:1. Hra se posléze vyrovnala, změna stavu už ale do sirény nepřišla.

Start druhé části mělo Kladno opět lepší, střelecky se ovšem prosadit nedokázalo. Ve vlastním pásmu navíc zaváhal Michal Barinka a byly z toho problémy pro Rytíře. Lukáš Kašpar bleskově obkroužil klec a Adam Brízgala se jen marně natahoval betonem k tyči – 1:2. Kladno bylo jako polité ledovou sprchou a jen těžko se opět dostávalo k vlastní hře. Dobrou možnost ke srovnání měl Brendan O’Donnell, kterého vyslal do úniku Brendon Nash, kanadský forvard ale na Peterse zblízka nevyzrál. Rytíři se ale smazání rozdílu přece jen dočkali! Ladislav Zikmund se po buly v útočném pásmu skvěle zorientoval a přihrál Bradymu Austinovi před odkrytou branku – 2:2.

Ve třetí části tak mohla rozhodovat jakákoliv branka. Rytíři začali opět aktivně a při přesilové hře sahali po vedení, obrana bruslařů ovšem s vypětím všech sil soupeřův tlak přestála. Po kratším náporu hostí pokračovali Kladeňáci v náporu a nakonec byli odměněni! Brady Austin vypálil od modré čáry a Justin Peters měl zakrytý výhled – 3:2. Bruslaři domácí zatlačili při přesilové hře, Kladno ale srdnatě svůj náskok uhájilo a pojistit vedení mohl Jakub Strnad. V úniku však bekhendem přestřelil. Soupeř posléze odvolal brankáře, do větší možnosti už se ale nedostal. Kladno příkladně bránilo a udrželo naději do posledního kola!

zdroj: http://www.rytirikladno.cz/cz/cerna-barva-znamena-nadeji-rytiri-porazili-mladou-boleslav-a-o-udrzeni-budou-bojovat-do-uplneho-konce?yy=0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Bércoun Petersův Previous post Nový obyvatel v ZOO Praha – vzácný Bércoun Petersův
Dsc 4519 Next post Dopravci se připravují na plnění nejdražší krajské zakázky