7. 12. 2023
Ester Pro Fb Rgb

Centrum uměleckých aktivit zahajuje nový rok výstavou Ester Geislerové

Výstava Odložená osobnost, autorky Ester Geislerové zahájí sezonu Galerie za Galerií 2.2. 2021. Galerie již v loňském roce představila několik autorů a jejich tvorbu. Nově se koordinátorkou výstavního prostoru GzG, který náleží Centru uměleckých aktivit

v Hradci Králové, stala produkční audiovizuální tvorby BcA. Sonja Večtomov.  “Domluvila jsem spolupráci s dokumentaristkou, kurátorkou a zakladatelkou galérie Artivist Lab, MgA. Tamarou Moyzes, která několik výstav z Artivist Labu, přesune po jejich vystavení v Praze, do naší GzG. V průběhu letošního roku plánujeme pět výstav.”

Videoart Ester Geislerové „Odložená osobnost“

představuje výpověď tří žen – umělkyň, Pipilotti Rist, Tracey Emin a Anny Daučíkové. Geislerová pečlivě zeditovala úryvky rozhovorů s umělkyněmi, oddělila video od zvuku – což je technika, kterou zkoumá vztah obrazu a zvuku, nahrazuje video tím, že propůjčuje svoje tělo známým umělkyním, které jsou (ne jen jejím) vzorem, zároveň si bere a přivlastňuje jejich hlas, jazyk a jejich slova. Tato forma lip syncu – tedy synchronizace rtů v nás evokuje či manifestuje pocit, společného ženského hlasu.

Ester Geislerová (*1984) se pustila na pole zkoumání existencionální banality „ženských“ životů, čímž se zařazuje po bok těch autorů, kteří zkoumají lidskou identitu, nezřídka s využitím sebe sama. Pracuje se stereotypy, které autorka osobně nějakým způsobem zažívá ve vlastním životě, či si jich prostřednictvím vlastní zkušenosti všímá u jiných žen. Snaží se smysluplně zapojit do svého díla přemýšlení o vlastním životě, svoji různorodou profesní zkušenost, humor, filmové zpracování a zkušenosti s herectvím. Primárně se věnuje video instalacím a zkoumá vztah obrazu a zvuku. Ester Geislerová mimojiné absolvovala Akademii výtvarného umění v oboru Nová média II. a má za sebou již několik výstav.

K výstavám je připraven i edukační program ve formě workshopů a prezentací, a to jak prezenčně dle aktuálních protiepidemiologických opatření, tak i online.

V průběhu roku se díky této nové spolupráci otevře v hradeckém kulturním prostoru úplně nová platforma pro diskuze a komunikaci převážně přes formy umění v rámci nových medií s různými společenskými tématy. Hlavní myšlenkou je propojovat mezioborově aktivní lidi, kteří reagují na společenská témata.

Centrum uměleckých aktivit v Hradci Králové pořádá kulturní akce v královehradeckém kraji již 30.let.  Pečuje o rozvoj začínajících tvůrců ve všech kulturních oblastech a soustředí se na mezioborovost.

Centrum uměleckých aktivit v Hradci Králové pořádá kulturní akce v Královehradeckém kraji již 30. let.  Pečuje o rozvoj začínajících tvůrců ve všech kulturních oblastech a soustředí se na mezioborovost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mountfield Hc 4k Czech Hockey Club Emblem Logo Besthqwallpapers.com 1366x768 1 Previous post Návrat kapitána. Hradci vypomůže Dominik Graňák!
Image191 Next post RockOpera natočila klip k Tróje bájné. Jeviště divadla se změnilo na filmové studio