2. 12. 2023
54410810 2206790386046144 6109557048318361600 N

Čeká nás náročná obhajoba, říká předseda a manažer klubu HC Kohouti Česká Třebová Vladimír Vaněk na prahu nové sezony

20. března letošního roku se nejen jemu splnil sen, Kohouti ovládli čtvrtý finálový zápas s Chrudimí a před vyprodaným zimním stadionem v České Třebové vybojovali mistrovský titul.

Před minulou sezonou, v níž Kohouti nakonec dosáhli na zlaté medaile, opustilo kádr sedm hráčů. Totéž platí po zisku mistrovského titulu. Nepřekvapilo vás to?

Jak jsem řekl před rokem, to je hokejový život. Někteří hráči se těžko vyrovnávali s tím, že do mužstva přišla kvalitní konkurence, jiní říkali, že nemají čas dvakrát týdně trénovat, jak po nich chceme. Pravdou také je, že někteří nedostávali na ledě tolik prostoru a času, jak si sami představovali.

Kteří hokejisté a případně kam z České Třebové odešli?

Obránce Tomáš Pražák se vrátil do Lanškrouna, do Chocně zamířil obránce Jan Škvor. Na hostování do Blanska byl uvolněn obránce Tomáš Verner, což souvisí s jeho vysokoškolským studiem v Brně. Do přípravy se nezapojil náš kmenový hráč, obránce Michael Šimončič. Do Chocně se vrátil útočník Jan Krejza, ve stejném klubu má působit Matěj Štefka. Nemám ponětí o tom, co v osobním a hokejovém životě plánuje útočník Michal Schejbal. Do svého mateřského klubu se vrátil Ondřej Dvořák. U tohoto hráče bych se rád na chvilku zastavil. Ondra byl poměrně často náhradníkem, přesto se celou dobu choval profesionálně a jezdil prakticky na všechny tréninky a zápasy. Po sezoně přišel a na rovinu řekl, že se vrací do Litomyšle. Vrátil všechny zapůjčené věci a přátelsky se rozloučil. Takhle by to mělo vypadat.

U ostatních hráčů tomu tak nebylo?

Určité záležitosti jsou v řešení, zatím to nebudu komentovat.

Kam se ztratil mladý brankář Lukáš Novotný, který v minulé sezoně hostoval v Chrudimi?

To je příběh. Manažer registračního oddělení Českého svazu ledního hokeje Pavel Smažil nám 26. června letošního roku písemně sdělil, že náš klub nepřihlásil v posledních dvou sezonách do soutěží řízených ČSLH pro hráče příslušnou kategorii, proto s okamžitou platností ruší registraci Lukáše Novotného v klubu HC Kohouti Česká Třebová. Jinými slovy, hokejový svaz zjistil, že Kohouti provozují pouze dospělý hokej a hráče nám administrativním způsobem odebral.

Jaká je pointa celého příběhu?

Novotný působí v HC Chrudim, kde – jak jste správně zmínil – v minulé sezoně z České Třebové hostoval. Podotýkám, že zdarma. Víme, kdo stál za jeho příchodem do našeho klubu a kdo po minulé sezoně devatenáctiletému klukovi poradil, jak nás přechytračit. Brankáři Novotnému přeji za náš klub úspěšnou kariéru.

Pojďme raději hovořit o pozitivních věcech, například o posilách. Můžete je zmínit a představit?

Do obrany jsme ze Šumperka získali zkušeného Aleše Holíka, který se dokáže výrazně prosadit v kanadském bodování. Daleko častěji bude dres Kohoutů oblékat mladý obránce Vojtěch Daněk z Warrioru Brno. Posilou by měl být Jakub Kolařík z Uničova, který první polovinu loňské sezony odehrál v Moravské Třebové. Věřím, že se o místo v sestavě popere mladý obránce Vojtěch Hrubý z Dynama Pardubice. Jsem rád, že za Kohouty bude opět hrát   obránce Ondřej Poul. Věřím, že v průběhu sezony naskočí do sestavy rovněž David Nesvadba. Jsem přesvědčen o tom, že výraznou posilou do ofenzívy bude zkušený útočník Lubomír Korhoň. Velmi dobře se v přípravě prezentovali mladí útočníci Kryštof Pažourek (Mountfield Hradec Králové) a Jakub Tomáš Vaňo (Nový Jičín), který je prvním slovenským hokejistou v historii našeho klubu.

V přípravných zápasech Kohoutů se objevilo několik mladíků z českotřebovské Lokomotivy, jak jste s nimi byl spokojen?

Příležitost dostali brankář Jan Machatý, obránci Radim Novotný, Tomáš Hernych a útočníci Filip Šimerda a Oliver Pirkl. Určité zkušenosti s mužským hokejem má pouze posledně jmenovaný, všichni potřebují čas. Myslím, že se během své poměrně krátké zkušenosti přesvědčili o tom, že dospělý hokej je mnohem náročnější. Pokud na sobě budou pracovat, šanci dostanou.

Do jaké míry vás trápila a trápí marodka?

Mimo hru je Martin Šejba. V létě vstoupil společně se svým otcem do projektu čínského hokejového týmu Golden Dragons, který se v Česku připravuje a hraje tady druhou ligu. V polovině července se Martin na tréninku nešťastně srazil s čínským hráčem a zlomil si nohu. Okamžitě se podrobil operaci, momentálně rehabilituje, jeho případný návrat je otázkou měsíců. Totéž platí v případě Olivera Pirkla, který v nedávném utkání s Lanškrounem, po hrubém zákroku protihráče, utrpěl otřes mozku a zhmožděniny páteře.

Budete ještě usilovat o posílení hráčského kádru?

Do sezony vstoupíme s hráči, které máme momentálně k dispozici. Pak se uvidí.

Fanoušci si všimli, že v trénincích a přípravných zápasech vedl tým útočník Martin Filip. Kdy se na střídačku postaví Martin Palinek?

Trenér Palinek se na začátku přípravy zúčastnil tréninkového kempu, potom odcestoval pracovně do Londýna, odkud se vrátí začátkem října. Není to ideální model, ale to jsme věděli a tak jsme se na začátku domluvili.

Jak jste řekl, Martin Šejba je mimo hru. Kdo bude novým kapitánem mužstva?

Jakub Fúzik. Jeho asistenty jsou Marek Hemský a Michal Křečan.

Kohouti měli v minulé sezoně nejvyšší návštěvy, v České Třebové chodilo na hokej v průměru 638 diváků. Dá se to překonat?

Když se chce, tak jde všechno. Pokud bude tým předvádět kvalitní hru a mít výsledky, fanoušci přijdou. Hokej je v České Třebové sportem číslo jedna.

S jakými ambicemi vstoupí Kohouti do nové sezony?

Jak jsem zmínil, předvádět hokej, který bude zajímat naše fanoušky. Řekl to za mne Martin Filip, který prohlásil, že obhájit prvenství bude složité, ale že osobně jiný cíl nevidí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dsc 2211 Previous post Královéhradecký kraj připravuje rekonstrukci Škroupova domu v Osicích
Senátor Sobotka V Náchodě 6 Next post Senátor a starosta Vrchlabí Jan Sobotka navštívil Náchod