Honza Řičař vystupující pod jménem CANN, pochází z Hradce Králové. Veřejnosti je především znám jako moderátor hudební stanice Očko, moderátor Hitrádia Černá Hora a jako člen pop-rockové kapely Memphis. Na sólovou dráhu se vydal před třemi lety a jeho songy, které si píše sám, nadchly už statisíce posluchačů nejen přes YouTube.

CANN křtil 4. září svoje debutové album Nesplacený dluh a my jsme u toho nemohli, v nové hudební scéně v BB69 v Hradci Králové, chybět. Skvělá atmosféra, o kterou se postarali fanoušci se i nám dostala pod kůži. Na scéně startoval před CANNem Honza Musil alias DOM. Ten s CANNem už nějakou dobu spolupracuje a natočili několik společných songů, které měly skvělé ohlasy na YouTube. Nyní CANN a DOM chystají společnou desku, na kterou se podařilo na Startovači vybrat přes 120 tisíc korun, aby mohlo být natočeno album ve skvělé zvukové kvalitě.

foto: Alisha Alisha/Martin Fletcher

Po koncertě jsme kluky trochu vyzpovídali.

Honzo jaké to bylo křtít doma v Hradci Králové nové album Nesplacený dluh?

Hradec má atmosféru jako žádné jiné město. Na koncertě byla moje rodina, lidi, co znám od dětství i fanoušci. S klubem jsme domluveni, že nemusíme večer sklízet, takže po koncertě nespěcháme a jsme tam do posledního člověka.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Komu se patří co nejvíce poděkovat, že k natočení alba mohlo dojít?

Na album jsem vybíral pouze texty, které jsou z mého života. Za inspiraci vděčím lidem kolem sebe. Fyzicky by album nevzniklo bez mých fanoušků, kteří si ho předobjednali na Startovači.

Honzo a Dominiku na Startovači se vám podařilo vybrat přes 120 tisíc korun, na to abyste mohli natočit společnou desku. Co se bude dít nyní?

Chodíme teď do Rooftop Studia, kde nahráváme a mícháme skladby. To bude trvat cca 2 měsíce. V říjnu bychom měli odejít ze studia s hotovou deskou a půjde do lisu.

foto: Alisha Alisha/Martin Fletcher

Jak jste se společně podělili o napsání songů a kdo bude autorem muziky?

Posílali jsme si nápady. Když nápad přišel někomu inspirativní, tak ho rozepsal dál. Potom jsme se potkali v Hradci a natočili demo, abychom slyšeli, jak skladby budou znít. Muziku kupujeme od producentů a potom aranžujeme ve studiu.

foto: Alisha Alisha/Martin Fletcher

Kdy myslíte, že by mohla deska oficiálně vyjít?

Druhá polovina listopadu.

Máte pro někoho speciální vzkaz?

CANN: Mám kolem sebe lidi, co jsou se mnou od prvního nedělního videa až teď po druhou desku. Za tyhle srdcaře jsem neskutečně vděčný. A potom chci poděkovat všem, co nám umožnili tohle album natočit díky Startovači.

DOM: Chtěl bych poděkovat všem, kdo se jakkoli zapojil do kampaně. Ať už pomocí Startovače nebo sdílením mezi další lidi.

Kompletní fotogalerii naleznete zde.


O tom jak to funguje na Startovači se můžete více dozvědět zde.