20. 4. 2024
Bob Bryan

Bratři Bryanovi v Miami dosáhli na neuvěřitelný 115. deblový titul

Bratři Bob a Mike Bryanovi po delší době dosáhli na další trofej a celkově už 115. v úchvatné kariéře. Američtí deblisté v Miami po dvou letech vyhráli tenisový turnaj Masters, titulu na okruhu ATP se dočkali po osmi měsících a v téměř 40 letech v sobotu ukázali, že se s nimi stále musí počítat.

„Jsem vážně hrdý na to, jak teď hrajeme a jak se všechno otočilo oproti poměrně drsnému loňskému roku,” řekl Bob Bryan po finálové výhře nad ruským párem Karen Chačanov, Andrej Rubljov. Souboj generací dlouholetý nejlepší pár světového žebříčku otočil ve výhru 4:6, 7:6 a 10:4.

Zatímco Bryanovi těžili ze zkušeností a sehranosti, jednadvacetiletý Chačanov a o rok mladší Rubljov v prvním společném finále mládím a silou tenisové legendy nepřekonali. „Gratulujeme vám kluci. Byli jste v plenkách, když my začali hrát profesionálně,” připomněl Mike Bryan, jenž po boku svého dvojčete odehrál už 172. finálový zápas.

„Zase teď hrajeme s nadšením, radostí a to se odráží ve výsledcích. Tady v Miami byly nejlepší světové páry a my vyhráli všech pět zápasů. Jsem před antukovou sezónou velkým optimistou,” dodal Bob. S bratrem oslaví čtyřicetiny 29. dubna a v Miami převzali trofej z turnajů Masters už posedmatřicáté.

Mladí ruští tenisté měli pro své přemožitele jen slova uznání. „Bylo nám deset, když jsme je sledovali, jak hrají. Všechno vyhrávali. A teď pořád patří mezi nejlepší na světě a musím uznat, že jsou ve výborné formě,” uvedl Chačanov.

Tenisový turnaj mužů a žen v Miami (tvrdý povrch):
Muži (dotace 7,972.535 dolarů):
Čtyřhra – finále:
B. Bryan, M. Bryan (4-USA) – Chačanov, Rubljov (Rus.) 4:6, 7:6 (7:5), 10:4.

zdroj: https://www.sport.cz/ostatni/tenis/clanek/976777-bratri-bryanovi-v-miami-dosahli-na-neuveritelny-115-deblovy-titul.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Isner Atlanta 2017 Friday Previous post Domácí hrdina! Isner v Miami urval premiérovou trofej z Masters
Mic Ac Spa....... Next post Šestnáctka převálcovala Liberec 4:0