23. 5. 2024
Dsc 4144

Blíží se tradiční těchonínský pochod Toulání kolem Orlice

Těchonín – Konečně, po dvouleté pauze díky COVID-19 opatřením vlády, můžeme zorganizovat jubilejní 25. ročník tradičního těchonínského pochodu Toulání kolem Orlice. Jubilejní je dvojnásob, protože se jedná o 10. ročník znovuzrozeného pochodu, organizovaného po odmlce dlouhé 18 let. Bohužel na letošek vyšlo i smutné jubileum – 10 let od úmrtí „otce“ pochodu pana Emila Trojana.

Termín letos vychází na sobotu 4. 6. 2022 a pořadatelé věří, že počasí bude účastníkům pochodu přát. Vybrat si můžete celkem ze 4 tras – 3, 13, 23 a 40km.

3km trasa je především určena pro menší děti – v průběhu cesty na ně čeká několik zastavení s rozličnými úkoly, po jejichž zdolání jsou děti odměněny nějakou drobností na každém stanovišti. Úkoly jsou v každém ročníku tematicky propojené (v minulých ročnících byli Lichožrouti, Minecraft,…). Co je připraveno letos se dozvíte, pokud se pochodu zúčastníte!

Letos poprvé bude pochod okořeněn zrekonstruovaným vchodovým objektem Dělostřelecké tvrze Bouda (i s občerstvením v nové provozní budově) – pro účastníky jsme opět zajistili volnou vstupenku a průvodce na základní prohlídku tvrze. Připravujeme i tradiční a oblíbenou dětskou trasu a těšit se můžete i na volný vstup na rozhlednu na Suchém vrchu.

Odpoledne v prostoru cíle živě zahraje kapela INV (Jablonné nad Orlicí). A toto vše za symbolických 30 Kč startovného.

Přijďte zažít pěkný den v naší přírodě a třeba potkáte i nové přátele. A třeba i s pytlem na odpadky můžete s dětmi pomoc uklidit ten náš krásný kout, kde tak rádi žijeme… Přijďte si užít pohodovou červnovou sobotu do Těchonína!

oficiální web pochodu: www.toulanikolemorlice.cz

událost na facebooku: https://www.facebook.com/events/5412627652082888

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dsc 3030 Previous post Nové centrum v Trutnově nabízí poradenské a vzdělávací služby
Odm 2023 (2) Next post Jubilejní 20. ročník Olympiády dětí a mládeže bude hostit Královéhradecký kraj