Česká Třebová – Cyklomaraton se jel poprvé v roce 2009, letos 26. června napíše svoji třináctou kapitolu (předloni měl závod covidovou přestávku). Hlavní závod na 47 kilometrů s převýšením 1 050 metrů se pojede pouze na jednom okruhu. Ti méně zdatní mohou zvolit jednodušší variantu a jet kratší trať, který měří 28 kilometrů (převýšení 600 metrů). 

„Závod se jede za běžného silničního provozu. Z dopravního hlediska bude jednodušší a bezpečnější. Odpadne druhý silniční průjezd městem a také přejezdy některých exponovaných křižovatek, například vedle hospody u Lenina nebo přejezd silnice II. třídy č.358 na Kohoutě,“ vysvětluje pořadatel závodu Vladimír Vaněk.

Třikrát vyhráli tento závod dva bikeři. V letech 2009, 2010 a 2012 byl v České Třebové nejrychlejší olympijský šampion Jaroslav Kulhavý, kterého v letech 2013, 2014 a 2018 napodobil Filip Adel.

V loňském roce startovalo v České Třebové 202 bikerů z Česka, Polska a Anglie. Na hlavní trati kraloval Filip Rydval, který zvítězil s téměř pětiminutovým náskokem. Nejlepší závodníci budou v České Třebové bojovat o finanční prémie ve výši 10 tisíc korun. Vítěz a vítězka závodu na 47 kilometrů získají broušené poháry věnované starostkou města Magdou Peterkovou. 

Věcné ceny získají první tři závodníci v každé z osmnácti věkových kategorii. Ocenění tradičně převezmou nejstarší a nejmladší účastník závodu, nejlepší muž a žen s trvalým bydlištěm v České Třebové. Českotřebovský cyklomaraton není jen o závodech dospělých, v areálu místního fotbalového klubu budou probíhat dětské závody.

Jak podat přihlášku? Přes internet, vyplněním přihlašovacího formuláře, nebo při prezentaci 26.6.

Benefity: bikeři, kteří se přihlásí a startovné uhradí do 10. června, získají ponožky, startovní číslo s vlastním jménem a sladký dárek, v cíli se mohou těšit na teplé jídlo

Časový program:

7.30 – 10.00:      prezentace závodníků
10.45:                řazení závodníků na start
11.15                 start závodu
11.20:                dětské závody
14.45:                vyhlášení výsledků

Informace: www.cyklomaraton-ceskatrebova.cz

Českotřebovský cyklomaraton je i letos součástí Poháru Českomoravské vrchoviny. Program seriálu: 22.5. Osická MTB časovka – Osík u Litomyšle, 18.6. Cyklo Maštale – Proseč, 26.6. Českotřebovský cyklomaraton, 30.7. Sádecká pila – Sádek u Poličky, 10.9. Babí léto – Moravská Třebová, 17.9. Okolo Sedlišť – Sedliště u Jimramova. Více na www.poharcmv.cz