22. 4. 2024
Processed With Vsco With B5 Preset

BLITZ UNION vydávají nový singl a videoklip s názvem “TV”

EDM-Rocková kapela BLITZ UNION se po roce od vydání jejich debutového EP „Revolution“ hlásí s novým klipem k singlu „TV“, který vychází pod německým labelem Dreamstart Music & Management.

,,Song TV ironicky pojednává o tom, jaký mají média vliv na lidi, zejména televize, v době kdy se vždy na veřejnosti řeší nějaká situace – určitá sorta lidí se tak cítí být experty na vše. Jinými slovy, s příchodem dalšího fenoménu se daná osoba pouze překvalifikuje skrz televizi a pokračuje si ve svém rozhazování mouder a bití se za svoji pravdu“ popisuje význam skladby Mark Blitz, frontman kapely.

BLITZ UNION tentokrát vsadili pouze na vlastní songwriting včetně produkce a spojili se s výjimečně talentovaným švédským producentem Dinem Medanhodzicem (Smash Into Pieces, The Unguided, Hardcore Superstar), který se postaral o post-produkci.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=NkOUBxsy42Q”]

Jan Šorm, jenž stojí za novou produkcí kapely, dodává: ,,Naši prvotinu jsme dělali se sedminásobným držitelem prestižních cen Grammy – Stevem Thompsonem, který nás pozval i do USA, kde se EP „Revolution“ finišovalo. Když dostanete takovou příležitost dělat s někým, kdo točil s Metallicou nebo produkoval KoRn – jen stěží to lze odmítnout. Nicméně, je všem asi jasné, že to představuje obrovskou finanční zátěž, kterou nelze opakovat často. Avšak z USA jsme si odnesli mnoho zkušeností právě i po technické stránce, že jsme si mohli troufnout si to zprodukovat ve vlastní režii a udržet již vysoko nastavenou laťku. Oproti původnímu EP jsme měli na produkci více času, nikdo nám do toho tolik nemluvil a mohli jsme opět všichni svobodně a společně tvořit ve vlastním malém studiu. Co se týká post-produkce jako je mix, master – dali jsme se dohromady s Dinem se kterým jsme si neskutečně sedli a když poslal první mix, byli jsme nadšený jako nikdy předtím a bylo nám hned jasné, že máme stejnou představu o našem směru – zvuku“.

Další informace se dozvíte zde:

WEB KAPELY: https://www.blitzunion.com/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/BLITZUNION

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Keyboard 621830 1280 Previous post Kraj dokončuje fázi výběru dodavatelů pro jednotný informační systém v nemocnicích, nakoupí 575 počítačů
The Czech Crown 3980871 1280 Next post Lidé pobírající některé dávky zřejmě nebudou muset dokládat aktuální příjmy