DĚČÍN – Nový ročník nejvyšší domácí mužské basketbalové soutěže odstartuje v sobotu 21. září 2024. Tradiční předsezónní tisková konference proběhne v Praze v pondělí 16. září, a následně se rozběhne NBL.

V prvním kole los přidělil Děčínu domácí zápas proti Ostravě, což bude repríza letošního utkání o bronz. Již ve středu 25. září bude tým ARMEX cestovat do Prahy na Folimanku. Sváteční sobota 28. září přinese další domácí duel proti Kolínu. Ve čtvrtém kole, 2. října, se Děčín znovu představí doma, tentokrát proti Písku. První derby sezóny přijde na řadu v osmém kole v sobotu 19. října v Děčíně.

Vstupte do skupiny Oči na obruč aneb milujeme český basketbal, kde se dozvíte více  o basketbalových novinkách.

Podzimní reprezentační okno se bude konat od 18. do 26. listopadu, během něhož se český mužský výběr utká doma i venku s Nizozemskem. Zajímavé budou také zápasy po Vánocích, kdy jsou letos vložena dvě kola. V pátek 27. prosince přivítá Děčín Opavu, a v neděli 29. prosince cestují Válečníci k odvetě derby do Ústí.

Druhé reprezentační okno je naplánováno na únor (17. – 25. února), kdy Češi budou hrát doma s Řeckem a ve Velké Británii. Před tímto oknem proběhne turnaj Final 8 Česko-Slovenského poháru, který se tentokrát uskuteční na Slovensku v termínu 12. – 14. února 2025. All-star game je v nadcházejícím ročníku naplánována na neděli 2. března. Vyřazovací část soutěže začne předkolem v termínech 9. – 11. – 13. dubna, přičemž dvě čtvrtfinálové dvojice rozehrají play-off 15. dubna 2025.

Kompletní rozlosování Kooperativa NBL 2024/25 bude brzy k dispozici na webu soutěže.

Děčínský A-tým zahájí společnou přípravu na začátku srpna, kdy se kromě cizinců očekává účast celého týmu včetně vybraných mladíků z mládežnického programu.

Přípravné zápasy jsou tradičně plánovány především se zahraničními soupeři. V létě zavítá na sever rakouský top tým Flyers Wels, který zde absolvuje přípravný kemp a prověří Válečníky ve dvou duelech. Dalšími potvrzenými soupeři jsou němečtí účastníci ProA (druhá bundesliga) Science City Jena, BBC Bayreuth a Dresden Titans. Z Polska má dorazit nováček nejvyšší ligy Górnik Walbrzych a v jednání jsou ještě dvě až tři přípravná utkání. Detailní rozpis, včetně informací o přístupnosti jednotlivých zápasů, bude zveřejněn později.

Permanentní vstupenky budou vzhledem k očekávané změně poskytovatele ticketingu v prodeji na přelomu srpna a září. Stávající držitelé permanentek budou mít, jako každý rok, přednostní nárok na nákup svého místa. O termínech zahájení prodeje budou fanoušci včas informováni.